Heřman

Dá se najít na NETu auto podle SPZ myslím tím nějakou databázi aut podle SPZ ale myslím tím jen auta a nic víc

Odpovědi
Michal Kole

Já myslím, že by to naráželo na zákon o ochraně osobních údajů. I televize musí v reportážích rozmazávat SPZ.

mj81

Zkus adresu https://ic.ckp­.cz/ICwww/ser­vlet?_page=se­archSPZ&lngID=1

Zadáš tam SPZ a datum a dozvíš se, zda k danému datu existovalo vozidlo s danou SPZ, jaká to je značka, kde je to auto pojištěné a od kdy do kdy pojistka platí. Pomocí toho můžeš odhadnout, kdy bylo auto zařazeno do provozu (začátek pojištění) nebo vyřazeno z provozu (ukončení pojištění), kdy změnilo majitele (nový majitel bude mít nejspíš novou pojistku u nové pojišťovny).

Má to ovšem háček, nedá se na to 100 % spolehnout:

  1. slepička z pojišťovny se v autech nevyzná a napíše tam blbost do typu vozidla
  2. auto už je dávno vyřazeno, ale v databázi máš napsáno, že pojistka platí od řekněme 1.1.2005 neome­zeně dál
  3. auto má SPZ, kterou ztratí, takže dostane novou, v databázi se pak změní jen SPZ a doba platnosti pojištění se nemění. Ty pak v databázi najdeš, že na SPZ 5P0 95×x je placené pojištění už asi pět let a vrtá ti hlavou, jak je to možné, když značky 5P0 95×x se v plzeňské výdejně vydávají až letos v listopadu.

A podobně.

Malý tréninkový příklad: V květnu 2009 potkáš na ulici http://m.j.cz/tem­p/psh4868.jpg a nějak se ti ta SPZ nezdá. Zadáš SPZ do vyhledávače s aktuálním datem a nic nenajdeš. Ale zkus tam zadat datum 1.1.2001 a zjistíš, že ta SPZ na motorce je falešná, protože tuhle SPZ mělo osobní auto značky Opel a v listopadu 2001 bylo vyřazeno.

cukrar

Heřmane, najdete jen zdali je vozidlo pojištěné,
co byste rád našel o autě podle SPZ?

mzm

Dá, ale né každý k tomu má přístup. Existuje např. db STK…