Dá se experiment Mars500 srovnat s pobytem ve vězení?

Tam jsou lidi taky odloučeni od rodin přátel, pořád jsou počítání kontrolováni zda si neopatřili nějaký zakázaný nástroj, třeba nůž z jídelny. Akorát na rozdíl od pseudokosmonautů koukají na televizi, čtou noviny, koukají do prázdna. Kosmonauti mají program po 15minutách.

Nejlepší odpověď
Drap

I když je sousta věcí stejnýcjh, tak si myslím , že právě pocitově to nejde srovnávat s věšzením

Další odpovědi
anonym

v něčem je to srovnatelné, v něčem horší, ale jak již je napsáno-psychyka těch lidí je daleko jinší

arygnoc

v podstatě to srovnat lze.
až na podstatný detail – aktéři do toho šli dobrovolně, s vědomím, že to, co je ve vězení odepírané (zejména kontakt s venkovním světem), jim nebude odepřeno.
a top dělá hodně.

podle mne to není let „do prázdna“, je to prostě test.

Amon-REA

Spíše de o to co si pod tím experimentem představíme.Co si myslím o Marsu a proč tam lidstvo touží letět.Mars jako takový měl kdysi dávno Atmosféru a aktivní sopky ,které tam vlastně tvořily životní podmínky.Má myšlenka mě přivádí k tomu,že člověk jakož to nejvyspělejší tvor na této planetě moh přiletět z vesmíru na tuto planetu.Možná se kdysi dávno něco ve vesmíru stalo rozpadla se nějaká planeta a původní obyvatelstvo muselo opustit planetu na které žily.V tomto případě mohli hledat jinou planetu s podobnýmy známkami života a našly právě naší planetu kde moh být primitivní život ve zvířecí formě takže mohla být naše planeta jen taková zoologycká zahrada.A možná proto právě proto člověk touží po onem blahu kdesi tam nahoře.