Gonfaloniér

Dá se charakterizovat člověk podle jeho zálib?

Záliby člověka toho o něm dost vypovídají i jeho ctižádost (a přání) můžou souviset se zálibami. To čím se člověk zabývá ho může i charakterizovat, ne? Alespoň částečně. Jaký je.
Velká záliba např. v módě, koních, pečení, kávě. U jiného knihy, politika, historie, právo, sporty atd. Myslím záliby jako skutečné, kdy tím ten člověk skoro každý den žije, nejen povrchní záliby, o které se tak trochu zajímá.
Myslíte, že to může o tom člověku něco vypovědět? Jako něco víc, než, že ho zajímá ta konkrétní věc.
Myslím třeba typ osobnosti, chování, některé vlastnosti.

Nejlepší odpověď
Kepler

Přibližně se to charakterizovat dá. Jiný charakter bude mít člověk, který sbírá militárie nebo stará auta a motorky, jiný ten kdo sbírá staré umění nebo si sám něco namaluje, vysochá nebo zkomponuje. Nedá se to ale škatulkovat na dobré a špatné, důležité je nadšení.

Další odpovědi
zjentek

Ani ne. Někdo je třeba v depresi a v tý depce se na cosi upne a nemá cenu ho soudit, i když okolí by hned rádo škatulovalo, to je jasný… Jiný má takový záliby na veřejnosti a makový zase doma. Tam patří různí úchylové, kteří se svou opravdovou zálibou neradi chlubí a tak o nich okolí prd ví, bo se veřejně prezentují jinak. No a pak jsou tady ti „upřímní“, kteří nic netají a ti jsou skrze svou otevřenost většinovou společností považováni za blázny. Bo mluvit a činit je třeba dle přesně stanovených modelů >>> „Naši svobodu neohrožují komunisté, ruský prezident Putin nebo Čína. Ničí ji ideologie importované ze Západu. Jejich hlasatelé nám nařizují, jak máme žít, jak se máme chovat, co máme jíst, čím máme jezdit. Nařizují, určují, přikazují, omezují, zakazují,“ >> https://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/roz­hovory/Nasi-svobodu-neohrozuje-Putin-ani-Cina-To-takovy-Milion-chvilek-Ivo-Strejcek-tal-do-ziveho-603049

Kelt

Určitě ano, protože to, co člověka baví, dělá rád a dává do toho kus sebe. Jsou sportovní nadšenci, pak sběratelé a pod. Ale jsou všichni stejní? Občas je v televizi reportáž o takovém člověku, který třeba sbírá jídelní lístky. Má je z celého světa, což je pozitivum, ale nic jiného tam není a ostatním to třeba vadí. To je druhá stránka věci. Podle zálib hledáme přátele, literární, sportovní, turistika, tanec, umění. Nebo studium, cestování a pod. Ale člověk by měl se umět kontrolovat. Některé koníčky jsou pěkně drahé – sběratelství aut, motorek, vín a pod. Někdo řekl – řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jaký jsi. To je taky odpověd na tvou otázku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Jen by mne tedy zajímalo, KDO PŘESNĚ jsou ti „hlasatelé ideologií západu“. (; Seš to třeba ty? (; D; D;

Gonfaloniér

Nevím, co tím myslíš, ale pokud západ jako USA, tak to rozhodně ne. Jsem výhradně proti Americe a její lehce zdegenerované kultuře. Někdy až zaujatě. Tím neříkám, že jsem nakloněn Rusku, to vůbec (nechápu, proč se někdo orientuje buď na západ nebo na východ. Neexistují jen dvě možnosti). Gendrové kraviny, nechtuné LGBT nesmyly, přehnaná liberálnost a práva a svobody, hnusný egoismusm a přeceňovaná důležitost vlastní osoby, dezinformace, lehké mravy, chaos. Tohle vidím pod „západem,“ tedy hlavně USA a její vliv, který se šíří po celém světě (jejím politickým vměšováním a propagace kulury např. skrze kinematografii, umění, zprávy, osobnosti – zpěváky, herce,..).

zjentek

Souhlas. Absolutně… ovšem kdyby se na mě upřeně zadívala Amanda Seyfried, přímo do očí, tak jí stejně cokoli uvěřím! (;