Anikitos

Co způsobuje neustálou agresi?

Občasné výbuchy hněvu a hlavně rozčilování se nad každou zbytečnou maličkostí.
Je to vrozené – dědičné?

Nejlepší odpověď
annas

Uvědomujete si, že je určitý rozdíl mezi agresí a agresivitou? Mnozí nerozlišují a oba pojmy spojují dohromady.

"agrese – je jednání jímž se projevuje nějaké úsilí nebo nepřátelství a útočnost s výrazným záměrem ublížit.
Kromě jiného – třeba napadení státu atd

agresivita = tendence k útočnému, nepřátelskému jednání vůči druhé osobě, kolektivu, instituci ap."

https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-soucasne-cestiny/asgresivita

agrese = útok, výpad proti osobě, jednání, které chce někomu ublížit,

agresivita = vlastnost, pohotovost či postoj k agresi.
V širším slova smyslu pak schopnost, připravenost člověka vzdorovat agresi.
Opakem je asertivitia, dalším druhém chování je manipulativní.

V jakém smyslu myslíte neustálou agresi? Setkáváte se s tím, že často někdo kolem vás útočí, napadá vás slovně, dá vám facku atd..

Hněv je druh emoce, stav, který zpravidla předchází agresi. Hněv je možné brát jak kladný stav – hněváme se, že není něco v pořádku tak, jak má být.

Stejně jako rozčilování, jeho opakování, může vyvolat agresi.

Teprve, když se hněv a rozčilování dlouho hromadí, může dojít k agresi.

Stejně k agresi vede frustrace, pokud se člověk s danou situací nevyrovná. a nemůže se zbavit překážek.

Příčinou agrese může být násilí, závist, nenávist, snaha ubližovat jiným , šikana, u školáků rvačky spojené s ponižením, pomsta, neumět odpouštět tomu, kdo ublížil atd.

Agresivita může být dědičná, ale ovlivňuje ji prostředí. Agresi má v sobě každý člověk, ale záleží na temperamentu, zda ji projeví.

Podle vl. v. a zdrojů z různých učebnic psychologie, které sloužily k výuce.

Něco o agresorovi
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/agresor-je-samovzrusivy/

Další odpovědi
marci1

Genetické predispozice
Genetické faktory nejsou dodnes zcela objasněny, nicméně např. na výzkumu jednovaječných dvojčat v Dánsku byla prokázána korelace s agresivitou o hodnotě až 0,74.

Agresivita je sice dědičná, na druhou stranu se však nesmí opomínat vliv prostředí. Poměr těchto vlivů je v procentech vyjádřen přibližně na 40% a 60%. (Avšak některé prameny se v tomto rozcházejí a uvádějí dokonce i pravý opak.)

Podrobněji v odkazu: https://wikiso­fia.cz/wiki/A­gresivita
🙂

zjentek

Často i hlad.

Kepler

Nespokojenost sama se sebou, rozháraný člověk. Dědičné to není.

Kryšpín

Málo, nebo hodně kvalitního sexu

replicator

Podle mě agresivita není dědičná. To říkájí jenom lidé, aby si to ulehčili.
Spíš si daná osoba vzala špatné zkušenosti ze společnosti a považuje to za neškodnou aktivitu…
Pak jsou tu ještě lidé, kterým dělá radost páchat zlo, jinak se dobře ani nevyspí – možná dedičnost přidává pár procent k získání této vlastnosti.
Takový lidé potřebují většinou rychle měnit svoje loutky, aby jim moc neublížili.
Pracují proto ve školách, autoškolách, kurzech a v podobných zaměstnáních.
Myslím, že kdyby se takový lidé dokázali aspoń trochu vcítit do ostatních a našli si pro ně zábavnější koníčky tak by svoji agresi trochu potlačili.