aandromeda

Co znamenají barevné pruhy na obálkách?

Nejlepší odpověď
anonym

Kdybys svůj dotaz vložila do vyhledávače, dozvěděla by ses toto: http://www.jih­lavske-listy.cz/clanek11793-cervena-modra-zelena-vite-co-ktera-barva-na-obalce-znamena.html

Další odpovědi
gecco

http://www.skrblik­.cz/uvery/rese­ni-uverovych-problemu/obalky-s-barevnymi-pruhy/
😉

ChineLin

Ještě existuje oranžový pruh – ten ukazuje na dopis s přístupovými údaji do datové schránky.

Tak jako tak – dnes už barva na obálce nemá tak velký význam – dopis se může poslat klidně v obyčejné obálce a typ služby (do vlastních rukou / pouze adresáta / vhodit do schránky atd.) se doplní nápisem na obálce.

Filip84

Červený: doporučeně / recommandé + dodejka / avis de réception + do vlastních rukou výhradně jen adresáta /a remettre en mein propre.

Modrý: doporučeně / recommandé + dodejka / avis dé reception + do vlastních rukou.

Zelený: doporučeně / recommandé + dodejka / avis de réception + uložit jen 10 dní + nevracet vložit do schránky.

Žlutý: není věc poštovní služby. Jde o usanci, která značí dopis s přístupovými údaji do datové schránky.

Fialový: není věcí poštovní služby. Jde o usanci, která značí dopis s návrhem na mimosoudní vypořádání peněžité pohledávky.

Zbynas

Pro všechny diskutující, co neodkazovat jen na zdroj a rovnou připsat správnou odpověď, ať se další náhodní návštěvníci této otázky nemusí dál proklikávat. Hm?