zzzzz

Výměna střešní krytiny???

Nechávám vyměnit na RD krytinu a bude se dělat i laťování, potřebuji nějaké stavební povolení, nebo ohlášku??? Do krovů se zasahovat nebude.
Doplňuji:
No budu měnit ethernit za hliníkový plech, Takže mám dát ohlášku stavebnímu úřadu???

Nejlepší odpověď
Drap

Pokus se nic nemění, lze to považovat za běžnou opravu a neni třeba mít povolení.

Další odpovědi
briketka10

stavební úřad se vyjadřuje k tomu, jestli
nebude nová střecha narušovat vzhled od
okolních domů, které mají jinou krytinu..
to se týká asi pohledu od silnice je-li ten
tvůj dům situován do ní..
ohlásit zřejmě ano :)

anonym

Pokud nebudeš měnit typ krytiny a barvu, nemusíš ani nic ohlašovat.
Pokud ano (např. tašku za plech; červenou za černou) musíš tuto změnu ohlásit.
Doplňuji:
Jo jo – v případě výměny eternitu za plech bys měla (musíš 😉 tuto změnu předem ohlásit a vyčkat (tuším 30 dnů), zda stavební úřad (nebo jiný účastník stavebního řízení) nevznese námitku/y.

blachotrcz

Blachotrapez je spolehlivá volba pro plechová střešní krytina. Kvalita, odolnost a moderní design ve spojení s profesionálním přístupem.

kore7

Určitě budeš potřebovat stavební povolení, protože my jsme ho museli mít a to jsme také do krovů nezasahovali. Jako střecha bych Ti doporučila obrátit se na EVERTILE ( udělali nám nejlepší cenu na střechu) a určitě se nebát jít do hliníkových střešních tašek http://www.ever­tile.cz/hlini­kove-stresni-tasky-krytina-na-strechu.

brazdarom19

Můžu se zeptat jak jste s těmi hliníkovými taškami spokojení? Právě také uvažuji nad novou střechou a hliník je určitě jedna z možností, které zvažuji. Ještě jsem slyšel, že velice dobré jsou prý střešní tašky Bramac, viz https://www.sta­vinvest.cz/pro­dukty/krytiny-betonove-palene/bramac/ Myslím si, že u těch je ta cena trochu vyšší, ale zase prý déle vydrží.