Avatar uživatele
anonym

Co znamená červený pruh na obálce?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Bičiště před 4599 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bičiště

Obálka s červeným pruhem se používá v občanském soudím řízení pro ty druhy zásilek, které mají být doručeny jedné konkrétní fyzické osobě. Pokud je tedy obálka takto označena, znamená to, že žádné jiné osobě než adresátovi doručena být nesmí. Od obálek s modrým pruhem se v podstatě moc neliší.Obálky s modrým pruhem mohou být uloženy a doručeny v danou dobu, případně vyzvednuty na doručovací poště osobou, jíž byly tyto adresovány, pokud tato předloží platný průkaz totožnosti.Původní barevná identifikace obálek přestala plnit svůj význam zavedením obálek se zeleným pruhem. Takto označená obálka – zelený pruh se např. považuje za doručenou deset dnů poté, co ji vhodil doručovatel do schránky.Tato změna má ulehčit práci soudům a ztížit život těm, co odmítají potvrdit převzetí poštovní zásilky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jsemtady

No, většinou průser 🙂 Soudy, nedoplatky na sociálním a zdravotním atp. Vždy právní záležitosti.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Že odesílatel zvolil tyto poštovní služby: Doporučeně / Recommandé, dodejka / avis de réception, dodání do vlastních rukou výhradně jen adresáta / a remettre en mein propre. Nic víc, nic míň.

Pro adresáta to znamená, že zásilku předá pošta jen a pouze jemu in personam.

Avatar uživatele
Bičiště

Obálka s červeným pruhem nemusí znamenat vždy malér. Může obsahovat i příjemnou zprávu. Např.v případě vyhrané soudní pře atd. Soud sděluje pro někoho i milé věci.Je to vždy tak napůl.Jeden se raduje, druhý smutní.

před 4599 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony