Zelený prucha na dopise

Dobrý den.Někdo z mé rodiny obdržel dopis se zeleným pruhem.Chsi se zeptat co to znamená.Znám s červenýma modrým ale zelený pruch ne.Děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
kropitko

zelený mi choděj od soudu

Další odpovědi
vagra

Zažité obálky s červeným či modrým pruhem obvykle nevěstily nic dobrého. Není proto divu, že si je adresáti často nevyzvedávali. To bylo označováno za brzdu české justice. Obsílky se totiž často nedostaly do rukou obžalovaných lidí.
Princip fungování zelených obálek je jednoduchý. Nepodaří-li se pošťákovi zásilku adresovanou do vlastních rukou osobně předat, zanechá ve schránce klasickou výzvu s upozorněním, kde se zásilka nachází. Tak jak tomu bylo doposud. Po uplynutí deseti dnů, kdy je dopis na poště uložen, vhodí pošťák obálku se zeleným pruhem do schránky. Tím je celá věc vyřízená a dopis považován za doručený.

Zdroj: http://www.li­dovky.cz/barvy-pruhu-matou-lidem-hlavy-dkg-/ln_noviny.as­p?c=A091003_000006_ln_no­viny_sko&klic=­233554&mes=091003_0

panenka

Dopis se zeleným pruhem znamená že je to od nějaké instituce například od soudu,z banky…

Luss

jo jo zeleny prucha byva od soudu. Omlouvam se za ten zertik, ale ten preklep v nadpise je tak roztomily a svadi ke „zneuziti“. :)
Je mozne, ze se zelenym pruhem posilaji i jine instituce, znam to jen na soudnich obsilkach.

Filip84

Melete nesmysly.

Obálka se zeleným pruhem znamená, že odesílatel zvolil tyto služby: doporučeně + dodejka + uložit jen 10 dní + nevracet, vložit do schránky, pokud doplňkovou poznámkou na zásilce nezvolil alternativní, nebo další, doplňkové služby. Nic víc, nic míň.

Proč máte, pořád, v té palici, že pruh = orgán? To může poslat kdokoli komukoli.