uccello

Jak je to s doručením a vyzvednutím pošt. zásilky?

Už se mi nejednou stalo, že doručovatelka ani nezazvonila a pouze hodila lístek do schránky. Nebo ho rovnou hodila a zdrhla s tím, že tam bylo: Adresát nezastižen. Přitom jsem na to čekal od rána jako blbec. Naposledy se situace opakovala jen s tím rozdílem, že tentokrát jsem nebyl opravdu doma a jelikož jsem se v týdnu nemohl dostavit na poštu osobně, poslal jsem tam přítelkyni. Přesto, že na výzvě bylo jasně psáno "Výhradně do rukou adresáta: NE, Doporučené: NE, tak jí to odmítli vydat. Jak to tedy je? Děkuji
Doplňuji:
Dochy: Díky, pokud tam něco na podpis ohledně práva přebírat poštu mají, tak by to bylo dobrý. V sobotu dop. tam naběhnu a trošku je tam provětrám. :) Ono to není jen o tom zvonění, ale párkrát už byla v naší schránce pošta souseda nebo dokonce lidí o dům dál. A to nemluvím o letácích. :)

Nejlepší odpověď
Dochy

U přítelkyně pošta netuší, zda jí to může vydat. Něco jiného je, pokud by pošťačka zastihla přítelkyni v bytu – pak zásilku doručila na adresu a předpokládá, že lidé kteří se snesou v jednom bytě si nebudou krást poštu. Pokud chceš aby Tvou poštu mohla přebírat přítelkyně, zjisti si na poště co je k tomu třeba. Mám pocit, že Ti dají podepsat nějaký cár papíru.

Že pošťačka ani nezazvoní: Můžeš si zkusit stěžovat. Ono Ti tu bude prd platný, ale můžeš doufat, že se někdo na poště v příštích 20 letech pokusí udělat něco s kvalitou služeb (v této pětiletce to na to ale nevypadá). Pokud byl zaplacen balík „do ruky“ pak si stěžovat a odesílatel by měl žádat zpět poplatek (zas bohužel málokdo chce strávit mládí na poště kvůli 30 korunám, ale pokud budeme poště znepříjemňovat tyhle nešvary, je jistá šance že s tím časem něco udělají) Takhle pošta hřeší na to, že ji za ten šlendrián stejně nic nehrozí a dál bude nabízet své skvělé příplatkové služby ☹

Další odpovědi
marci1

Poštovní zásilku oznámenou „výzvou k vyzvednutí“ si musí s OP vyzvednout na poště jen adresát. Pokud budeš chtít, aby Tvou poštu vyzvedávala přítelkyně, zajdi s ní na poštu a vyřiď si plnou moc ( průkaz zmocněnce ) k vyzvedávání poštovních zásilek. Vyřídí to s Vámi na ihned.
Doplňuji:
Opr. : Vyřídí to s Vámi na počkání – ihned.