Avatar uživatele
Rohlik

Proč jsou fotky na občanském průkazu černobílé?

Stejně tak na ŘP. Černobílá fotka se přece snadněji padělá a mimo jiné nelze tak snadno poznat zabarvení pleti nebo vlasů. Proč to tak je?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3843 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Mám také barvenou fotografii, proto mě dotaz překvapil. Fotograf se mně neptal, zda chci černobílou nebo barevnou fotografii. . Černobílá je zřejmě levnější než barevná..

Proto jsem se podívala do směrnici pro vydání OP a je zde uvedené.

„Fotografie pro vydání občanského průkazu má hladký povrch a je v černobílém nebo barevném provedení.“

http://www.fo­ceninaprukaz.cz/po­zadavky-na-prukazovou-fotografii.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Protože teď si tě na úřadě vyfotí sami černobíle,přítel si donesl svoje fotky a nepotřeboval je,že prý se to teď tak dělá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Tak ti nevím co máš za občanku, mám barevné foto na OP.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Na nových OP jsou fotky černobílé, jedná se o průkaz se strojově čitelnými údaji. Padělání nových OP jednoduché zcela jistě není. Staré OP měly fotky nalepené, stačilo odstranit folii a fotku vyměnit a pak už jen zalít do nové folie. Dnes se fotka skenuje a lejzrem vypálí přímo na kartu. Černobílá bude z ekonomických důvodů, je to levnější, než ji vypalovat barevně. Policista při kontrole v PC vidí, jaká fotka má být na OP. Dnes je počítačem vybaveno hodně policejních aut.
K novým OP je i bezpečnostní kód, který člověk při styku s úřady nebo policii používá, tak se zamezí zneužití OP při ztrátě.
Osobně mě nenapadá žádný způsob, jakým by šlo novou OP padělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Připojuji se k otázce. Dělal jsem si před pár dny řidičák, dával jim barevnou fotku, ale na řidičáku ji mám černobílou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek