dgfdgf

Co znamená, že Ježíš vzal hříchy lidstva na sebe a vykoupil nás?

My jsme měli bejt potrestaný bohem, měli jsme mu zaplatit pokutu za naše hříchy a ježíš zaplatil místo nás? Jak na to přišli?

Nejlepší odpověď
annas

Ježíš věděl celkem záhy, že bude zabit (Marek 8,34). Židé prostě nesnesli jeho slovo, které je usvědčovalo z hříchu. Očekávali od Mesiáše osvobození od vnějších nepřátel, nikoli usvědčení z vlastní pýchy a sebespravedlnosti.

A Ježíš přijal svůj kříž a jeho krev nás vykoupila z našich hříchů. Bůh dopustil smrt svého Syna,. V tom smyslu byla Ježíšova smrt Boží vůlí (a pro Ježíše to nebylo zcela bez boje). Jen Ježíš, svatý a bezhříšný, mohl vykoupit lidi všech dob.

Jak tedy brát Ježíšův kříž? Rozhodně jako Boží dar vykoupení a vrchol Ježíšovy lásky. A ano, Bůh dal Ježíšovu kříži význam ‚nejvhodnější oběti‘ (Římanům 3,25), spása pro nás je však i v dalších Ježíšových činech. Kolikrát Ježíš říká, že Bůh odpouští zdarma, kajeme-li se z našich hříchů (Lukáš 7,47; Matouš 18,32), že spaseni jsme jeho slovy (Jan 6,47–63; 15,22; 17,3; 20,31; Jakub 1,21)… Ježíš je tak nejen oběť, ale i učitel a nebeský bratr, jenž se za nás u Boha přimlouvá. Jeho kříž má vedle významu oběti i význam zemření starému životu (Římanům 6,3n), či ukončení starozákonních obětí (Židům 7,27)"

http://www.pros­tekrestanstvi­.c z/…

V odkazu máte podrobně vysvětlené

1. JEŽÍŠ, STEJNĚ JAKO OBĚŤ, STOJÍ NA MÍSTĚ HŘÍŠNÍKA

Existovala možnost, když někdo hřešil, aby dotyčného jiný zastoupil a obětoval se za něho.
Tak to udělal Ježíš, obětova se za všechny hříšníky, za všechny lidi, protože hřešilim a zemřel na kříži.

2. JEŽÍŠ, STEJNĚ JAKO OBĚŤ, VZAL NAŠI VINU NA SEBE
-
Na oběti ve Starém zákoně byly po vyznání hříchů vloženy ruce na připravené obětní zvíř beránka , čímž na něho bylo symbolicky provinění člověka „přeneseno“.
Ježíš zemřel za hříšníky. Sám byl bez hříchu. Když dal svůj život jako oběť, neumíral tedy za svůj vlastníhřích. Naopak, On „na sebe vzal hříchy mnohých“.
Zastoupil obětního beránka a sňal z lidí vinu.
http://sobotnis­kola.casd.cz/

Další odpovědi
Roman71

List Galatským 3.kapitola 13.verš říká:

„Kristus nás vykoupil z prokletí Zákona, když se stal prokletím za nás (jak je psáno: „Proklet buď každý, kdo visí na dřevě“)“

Jednoduše řečeno, na základě zděděného hříchu bychom si nezasloužili nic jiného než smrt (peklo je výmysl církve, která tomu přizpůsobila své vydání Bible). Ježíš vzal naše hříchy na sebe, ač sám hřích neměl, a položil za nás svůj dokonalý život – tím nás vykoupil ze zajetí hříchu. Jak říká Písmo, že skrze Adama se stalo lidstvo hříšným,ale skrze Ježíše vykoupeným (pokud výkupné přijmeme a podřídíme tomu svůj život).

„Kristus vskutku zemřel v ustanovený čas za bezbožné lidi, zatímco jsme ještě byli slabí. Stěží někdo totiž zemře za spravedlivého člověka; ano, za dobrého člověka se snad ještě někdo odváží zemřít. Ale Bůh nám doporučuje svou vlastní lásku tím, že Kristus za nás zemřel, zatímco jsme byli ještě hříšníky.“ (Římanům 5.kapitola 6–8.verš – Překlad nového světa Svatých Písem)

Zdroj: https://www.bi­ble21.cz/onli­ne#galatskym/3/13

aliendrone

Neznamená to nic. Ale VŮBEC NIC!! Je to jen křesťanská doktrína, sloužící k podrobování lehkověrných. Jsou tací, kteří věří že se stačí „vyzpovídat“ ze svých hříchů, kněz zadrmolí slova odpuštění (nebo dokonce prodá odpustek) – a hurá do ráje – i když jsi byl třeba dr. Mengele v Osvětimi!

Kdepak, tak jednoduché to téměř jistě NENÍ! Pochop, tím že někomu „umožňuješ vstup do ráje“ v posmrtném věčném životě automaticky nad ním získáváš moc. Protože druhá možnost je „věčné zatracení, exkomunikace, muka pekelná“ atd. Tím, že církev si usmyslela a nyní tvrdí, že má právo odpouštět hříšníkům, získala OHROMNÝ vliv na ostatní lidstvo. (a v konečném důsledku i majetek)

Takže se prohlásí, že Ježíš nás vykoupil (aby se zdůvodnilo JAK je vůbec možné sejmout hříchy tak snadno) – a už odvádíš desátky, platíš restituce… Chceš přece do ráje ty jeden hříšníku nebo ne? Tak drž hubu, poslouchej svatou matku církev a plať!!! ;) :D :D

NE NE NE! Osobně si myslím, že pokud peklo existuje (jakože spíš ne – alespoň ve smyslu křesťanské doktríny), tak právě uzurpátorům Boha – tedy těm, kteří o sobě prohlašují, že mají k němu blíže (tudíž všechny možné církve a sekty) a osobují si na základě toho právo ostatním nařizovat/nutit/vy­nucovat si COKOLIV, tak pro ně je v pekle vyhrazen „speciální koutek“! ;) :D :D

independent

Romane71, znamená to snad že jsme spaseni jen a výhradně z víry?

Roman71

Víra bez skutků je mrtvá. Takže je víra se projevuje skutky tak, že se vzdáš bezbožného způsobu života a budeš se řídit Boží vůlí, pokud chceš žít v ráji na zemi. Nikdo tě do toho ale nenutí. Je to tvé osobní rozhodnutí.

independent

OK, díky za vyjádření