MICHALGEO

Co znamená recese?

Nejlepší odpověď
quentos

slovo má dva základní významy – 1) hospodářský pokles; 2) výstřední humor. Vzhledem k zařazení otázky jste slovo potkal zřejmě v kontextu jeho prvního významu.
Doplňuji:
SCS ED

Další odpovědi
anonym

ad Damina, týž odkaz byl už stejné otázky od téhož tazatele, jenž ji znovu vkládá po 10 minutách, viz odkaz:
Dokonce do téže rubriky, asi ze vzteku, že už byl jednou přistižen při podvádění a zřejmě si z nás dělá blázny.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-recese

jmhad

Recese je nedílnou součástí tržního hospodářství – kapitalismu a vyjadřuje stav,kdy ekonomika státu jakýkoliv důvodů stagnuje.Dříve se jako důvod jednoduše říkalo,že jsou plné sklady a lidi mají málo peněz k tomu,aby je vyprázdnili.Dnes jsou ekonomiky států navzájem propojeny a oněch důvodů je více.Opakem recese je konjuktura,kdy se to valí co to dá,až zase přijde krize,kdy se to zastaví a recese, kdy to nejede.Tahle období se pravidelně střídají.Blíže Karel Marx „Kapitál“.

Damiana

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-recese

Doplňuji:
ad Dr.Axl: Možná to má být ta recese…:-)

Sůwa

Připomenutí, že otázka již byla v minulosti položena není odpovědí, neměla by tedy být hodnocena. Od toho je přece diskuze !!!

quentos

Dr. Axl měl nicméně pravdu – teď jsem si teprve všiml staršího odkazu – , že jde o duplikát již položené otázky!

anonym

ad quentos, je to jak v Kocourkově. Napřed se uživatel registrací zaváže dodržovat pravidla, a když si jej pak někdo dovolí upozornit (na což kodex přímo vyzývá), tak se může vzteknout a přes stejné recidivisty a přistižené (ale s oprávněním), nepříjemné usvědčení maže. viz odkaz: (věčný nešvar s podváděním duplikáty otázek).
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-recese

quentos

njn, to jsou holt lidi…