Frogman

Co znamená pranostika „Kdo se v létě nezapotí, v zimě se nenasytí“?

Jakože když nebude v létě takové teplo, aby se člověk zapotil, tak… Proč by se pak neměl v zimě najíst?
Vůbec netuším, jak to mám pochopit.

Nejlepší odpověď
marci1

Tím „nezapotí“ se myslí: zapotit se prací. Třeba zemědělec, který se nezapotí v létě (prací), nebude mít v zimě co jíst. 😄

Další odpovědi
EKSOT123

Neslyšel jsem, ale poslední dobou se mi často vybavovalo to klasické a v podstatě dost podobné rčení – Až se zima zeptá, co jsi dělal v létě. V souvislosti s COVIDem, Ukrajinou. Vždycky jsem si říkal, když před tím vším byla taková relativně klidná doba, že by stát měl hromadit rezervy na horší časy, ale stát naopak v dobrých časech dělal dluhy… V současné době je sice problém č. 1 úplně jiný, zřejmý, ale stejně tak našemu směřování cizí.

Frogman

@marci1, jo ták, to pak jo… Díky. 😀

marci1

🙂