Alesh

Co znamená PES = 100?

Aktuálně dosahuje ten PES 100 bodů v Rakovníku, co si pod tím má člověk představit?

--
Zapomněl jste vložit zdroj, z něhož jste čerpal informaci.

Nejlepší odpověď
led

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem se hodnotí indexem nákazovprotie­pidemického systému (PES)
index PES 100 v Rakovníku, znamená že miestna nákaza je vyššia než celorepublikový priemer.
Ak si prečítate celý článok https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/v-rakovniku-se-pes-jiz-dostal-na-maximalnich-100-bodu-40346568 , bude vám jasné, o čo ide.

Další odpovědi
marci1

PES je v 5. fialovém stupni s čísly 76–100:
„Kritický stav: celková kapacita systému nemocniční lůžkové a intenzivní péče se začíná blížit svému limitu, počet nakažených v populaci je vysoký, a to včetně zásahu zranitelných skupin obyvatel, trasování kontaktů je významně omezeno, probíhá komunitní šíření nákazy.
Uvedený stupeň pohotovosti je odvozen od vývoje denních hodnot indexu rizika a dalších ukazatelů epidemie COVID-19. Stanovení stupně pohotovosti je rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví ČR a hlavní hygieničky ČR. Daný stupeň pohotovosti je platný pro celou ČR od 27. prosince 2020.“ 🙂
https://onemocneni-aktualne.mzcr­.cz/pes

autacek

Pod tím si představ, že vysší číslo si tvůrce té stupnice nedovedl představit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

oprava: „Počet potvrzených případů nákazy koronavirem se hodnotí indexem nákazovprotie­pidemického systému (PES)“
správne má byť "Počet potvrzených případů nákazy koronavirem se hodnotí indexem protiepidemického systému (PES)

Alesh

Jinak v tom článku to vysvětlené teda není nebo to nevidím. Můžeš konkrétně citovat, kde se to vysvětluje?

led

Nech sa páči:
„Zhoršující se epidemiologická situace se projevuje nejen rekordním počtem potvrzených případů nákazy koronavirem, kterých bylo ve středu 16 939, ale i hodnotami indexu protiepidemického systému (PES). Celorepublikově je index na 80 bodech, ale například okres Rakovník se dostal v indexu na 100 bodů.“
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/v-rakovniku-se-pes-jiz-dostal-na-maximalnich-100-bodu-40346568
všimnite si text z odkazu vyššie:
…„hodnotami indexu protiepidemického systému (PES).“

Alesh

Tak já nevím, ptám se dost srozumitelně, ne?

led

Není pro vás srozumitelné, že nad Rakovníkem je „černá zástava Smrti“ tj. procento postižených z počtu všech obyvatel Rakovníka větší než procento postižených v každém jiném městě České republiky?
Co chcete víc na vysvětlení.
Uvěříte v ohrožení, až vás osobně, nebo vaše nejbližší, to postihne a pak budete vinit všech ostatních, jen ne sebe sama z podcenění situace?
Nehledejte politiku, ale myslete na zdraví lidí, když už nemyslíte na zdraví své a svých nejbližších.

Nyní v češtině mi už rozumíte?

Alesh

No, to je teda vysvětlení, jako že republika, tj. ČR, ne SR má momentálně 80 a Rakovník 100, tak že 100 > 80? Aha, to jsem fakt netušil! 🙂

quentos

… ta čárka před „znamená“ být taky nemá, místo toho má být před „že“. Ale nechcete si to nechat opravit, takže si tam tu chybu mějte. Ať to všichni vidí.

Alesh

Šáhni ji na čárku a tos neviděl, co se bude dít! 🙂

led

quentos, ak budem chcieť gramatickú opravu, oslovím vás. Inak naďalej platí zákaz upravovania môjho textu.