marci1

Je na fotografii z r. 1898 pes?

Jedná se o fotografii z r. 1898, na které je údajně dívka podobná Gretě Thunbergové. Je tam i něco jako pes. Není to nějaký zvláštní pes? Co si myslíte? 🙂
https://www.no­vinky.cz/koktej­l/clanek/ekolo­gicka-cestovatelka-casem-dvojnice-grety-thunbergove-se-objevila-na-fotce-z-roku-1898-40304439?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu
Samozřejmě mám na mysli foto z r. 1898, na které jsou 3 pracující děti a pes(?) (dole v odkazu)

Nejlepší odpověď
dubraro

Myslím, že je to pes, který ve chvíli exponování snímku pohnul hlavou.

Další odpovědi
Edison

Ne. Jsou to vlasy hlav jiných lidí.

Kepler

Myslíš asi tu fotku dole. Je to dost nezřetelné, ale psa to skutečně připomíná. Na Yukonu bylo zřejmě všechno divné. Kopali zlato ze země, místo toho, aby ho čórli ve Fort Knox.

Mc Merkurion

… ANO, je to pes, nemyslím, vím to na 100%, zde je komplet celá fotka: https://digital­collections.lib­.washington.e­du/digital/co­llection/hegg/id/601/

ale jestliže myslíš fotku nahoře, tak to jsou vlasy lidí, zde opět originál: https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/cla­nek/greta-thunbergova-odmitla-prijmout-ekologickou-cenu-a-s-ni-spojeny-milion-40301761

PetrMalec

Ano je to pes.

aliendrone

Proč ne? Viděl jsem divnější věci, než „Tři haranti a pes“. Možná pamatuješ na ty „z tanku a pes“ – ti byli dokonce ČTYŘI! ;) :)

Edison

McM… To je ale jiná fotografie…

Mc Merkurion

… nejni, dole je odkaz na zdroj …

Edison

To je jako napsat článek, dát k tomu forku a do textu nalinkovat úplně jinou forku. Takže ten odkaz je naprosto irelevantní.

Edison

Temluvě o tom, že ta děvčátka si jsou opravdu JENOM podobná. Takhle podobných lidí jsou na světě mraky. A nikdo z toho nedělá senzaci. To je zase článek odpovídající novinařině pracovníku novinek.cz

Mc Merkurion

najdi si ten zdroj, je to můj odkaz, je tam i ta fotka …

Edison

Na link jsem se samozřejmě díval. Ta fotka vypadá tak, že s článkem ale vůůůbec nesouvisí. Klidně tam mohla bejt třeba Eifelovka. Tak jinak… Celý článek stojí za vyčisti řiť jazykem. Navíc dotaz je na fotku u článku. Kdyby byl na fotku pod ním někde v linku, měl by tomu dotaz odpovídat.

Mc Merkurion

… dotaz je právě na tuto fotku (viz doplnění) …
… článek jen přebíráž zahraniční zprávy, v jedné diskuzi se zamejšleli, že autoři snad použili program na rozpoznávání obličejů a nechali tím projet všechny archivy (sci-fi ???) …
… v odpovědi mám odkaz na OBA originální vobrázky (výřez i fotku >>> ta jiná) …

Mc Merkurion

… např. https://www.the­londoner.ca/new­s/world/greta-thunberg-look-alike-in-1898-yukon-gold-rush-photo-has-sparked-time-travel-conspiracies/wcm/a81b9­b79-2c3e-407b-a9be-9f2c96c57081