Rokio

Co znamená označení sexistické prasátko?

Nejlepší odpověď
elkon

Já bych řekl, že je to hloupý výraz dnešní doby. Před pár lety by to nikoho nenapadlo. Stejně jako moderní „americké“ Me too.

Další odpovědi
Kepler

Údajně porušení ženských práv. Kdo dá do reklamy krásnou polonahou ženskou, je SP. Ovšem kromě reklamy na podpůrné vstavačovité prostředky s tím červeným ďáblíkem – múžeš hned! To se ženským líbí a ani nešpitnou. 🙂

Pepa25

Stačí google: „Sexistické prasátečko je anketa o nejvíce sexistickou reklamu v České republice, kterou vyhlašuje brněnské občanské sdružení NESEHNUTÍ od roku 2009. Cílem akce je poukázat na zneužívání genderových stereotypů v reklamě a zobrazování mužů a žen v reklamách diskriminujícím způsobem.“ (Wiki)
Dřív (před zavedním pojmů jako „genderový stereotyp“) by se prostě řeklo trapná reklama, která shazuje ženy na pouhý sexuální objekt.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.