Avatar uživatele
katuska001

Co znamená když jsou pověšeny boty za tkaničky na drátech?

Co znamená když jsou pověšeny boty za tkaničky na drátech?
Příklad je u pražského metronomu .. Tam je hrozně moc drátů ..
Tady je obrázek : http://www.pictu.cz/…
Doplňuji:
U pražského metronomu není moc drátů ale bot na drátech :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, marci1 před 3231 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Na přívodním elektrickém kabelu ke stroji je zavěšeno množství starých opotřebovaných bot, zřejmě nějaká recese. Kabel s botami je vysoko, kdo a jak je tam asi umístil? A přibývají další? Možná toto místo navštěvuje nějaký tajemný provazochodec. Odpověď na tyto otázky a co by ty boty měly znamenat, jsem se zatím nedopátral. Ale vypadá to vtipně. Rozhodně lépe než než metronom.
Názor z odkazu
http://www.turistika.cz/…

Stejná otázka

Co symbolizují boty pověsené na drátě?
http://www.odpovedi.cz/…

Odkaz na jednu z odpovědí.
http://moravskoslezsky.denik.c z/…

Stodolní zdobí boty pověšené na dráty
Na drátech elektrického vedení u zastávky Stodolní v centru Ostravy visí několik párů bot včetně zelených plaveckých ploutví -. „Je to dílo návštěvníků Stodolní ulice. Jeden člověk s tím začal a ostatní ho teď následují. Někteří lidé to považují za street art,“ řekla obsluha jednoho z barů, které se na proslulé ostravské ulici nacházejí.

street art = Street art je jakékoliv umění vytvářené na veřejných místech („street“ = ulice). Motivy a objekty street artu jsou tak rozmanité jako jejich autoři.
http://cs.wikipedia.org/…
Doplňuji:
Ještě jsem našla vysvětlení v odkazu
http://www.hermansky.org/…

Víte, co znamenají boty, přehozené přes dráty elektrického vedení?
1. Boty slouží pro ohraničení gansta-neighborhoodu
2.. Boty jsou znamením pro drogové dealery
3. Boty tam házi teenageři, kteří „zaskórovali“

Nicméně jaký je opravdový význam bot přehozených přes dráty, to nikdo s určitostí neví. Možná že to ani žádný smysl nemá, a tyto znamení jsou jenom další zajímavostí v džungli současného velkoměsta. Policie nepotvrdila žádnou korelaci mezi výskytem bot a zvýšenou kriminalitou.
----
Žďárská výzdoba
http://www.zdaraci.cz/…
Začal jsem zkoumat o co jde a zjistil jsem, že se tomu říká „shoefiti" a je to určitá forma umění opředená různými mýty a tajemnými báchorkami. Záleží pouze na představivosti osob, kteří je šíří. Podle některých (zejména v USA) mají visící boty něco společného s aktivitou gangů. Tam, kde jsou boty na drátech je místo prodeje drog, nebo tam někdo zemřel, nebo zde někoho poprvé zabili, nebo označuje hranici mezi znepřátelenými gangy a pod. Nikdy se ovšem nepodařila prokázat souvislost jednotlivých tvrzení. Ve Venezuele například (vy)hozením jednoho páru bot údajně získáte nový, nebo že v období sucha začne pršet (Španelsko), nebo může uzdravit nemocné dítě (Kolumbie) a v Guatemale takto plaší netopýry(to je asi ze všech způsobů použití nejvíce funkční).

Budeme se muset spokojit s faktem, že přesný význam házení bot na telefonní dráty nebo stromy nevíme. Každopádně tento druh zábavy je nepostradatelnou součástí folklóru dospívající mládeže v USA rozšířené po celém světě (tím nemyslím pouze několik míst ve Žďáře). No a když náhodou narazíte na „shoefiti" můžete si třeba představit lidi, kteří je tam hodili a spekulovat o tom, proč to udělali.

V tomto je asi krása celého aktu – udělat něco bláznivého a ostatní ať se trápí tím „proč?". Je hezké tu a tam donutit okolí přemýšlet o takovýchto „kravinkách".
---
Zapojit představivost - pravý důvod zná jedině ten, kdo boty na dráty vyhodil. Každému se to jistě nepovede.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

http://www.hermansky.org/…

V Pardubicívh jsem to prvně viděla u vojenských kasáren a jinak snad ani nikde jinde.Ale je fakt,že většinou spíš hledím pod nohy než na dráty :-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Neznamená to nic, prostě jeden to udělal a ostatní ho napodobují. "Baví se tím". Někteří to dokonce považují za "street art".
http://www.odpovedi.cz/…
Doplňuji:
Údajně se tomu říká "shoefiti". http://en.wikipedia.org/…

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava