Human

Čo znamená „kanadský žartík“?

Nejlepší odpověď
fcoop

Je to vlastně recese,takový někdy i drsnější humor.

Dne 3. června 1936 vyšel s pomocí pana Fechtnera, majitele rozmnožovny, první Almanach Recesse, který formuloval východiska a cíle recesistů: „Všechno je fór. Sranda musí bejt, poněvadž nic jiného nelze vážně dělat. Celý život nás, mladé lidi, vede do prdele. Bařtipáni i jeremiášové se na nás smějí ze všech koutů, bakuřové vládnou světem. Musíme vytáhnout starou a osvědčenou zbraň proti nim – srandu."[

Dnešní příklady

Dnešní média označila jako recesistu například člověka, který plakáty zvoucí na předvolební mítink svévolně přelepil nápisem „zrušeno“ a zmátl tím i členy strany, která mítink pořádala,[4] nebo starostu Reykjavíku a předsedu Nejlepší strany Jona Gnarra, když slíbil, že žádný ze svých slibů nemíní splnit nebo že skrytou korupci nahradí otevřenou.[5] Rovněž tak byl označován člověk, který na mítink Jiřího Paroubka přišel se dvěma platy prázdných vajec a dvěma kufry,[6] dívky, které se v převleku za chilské policistky pokusily zatknout Václava Klause za krádež pera,[7] člověk, který přes noc přelepil tabule na příjezdech do města Zlín nápisem Gottwaldov.[8] či lidé, kteří na základě výzvy na Facebooku jednoho rána hromadně cestovali metrem v pyžamech a županech a přitom dokončovali úkony ranní hygieny.[9] /Net/

Další odpovědi
iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vzniklo-spojeni-kanadsky-zertik

Photoguy

Něco jako u nás Apríl..
Tady to máš: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Prac­tical_joke :)