vall69

Co zdravého na špagety?

Na špagety jsem si vždycky dávala kečup, ale potom sem se koukla na složení, tak sem si dala radši jen čerstvá rajčata :D, ale chtěla bych ňákou omáčku anebo jestli je ňákej zdravej kečup/protlak nebo tak. :)

Nejlepší odpověď
yuko

Italove nikdy nepouzivaji pro pripravu testovin kecup. Jedine rajcatka, cerstva, konzervovana. A mejte doma vzdy olivovy olej a cerstvou bazalku. Co ostatniho si do omacky pridate, to uz zalezi na Vas. Ale nikdy kecup nikdy.

Další odpovědi
iceT

tak třeba toto
http://www.ape­titonline.cz/re­cepty/8683-testoviny-s-tunakem-chilli-a-olivami.html

Drap

Udělat si rajčatovou omáčku, přímo z čerstvých rajčat.

Rokio

Doporučuji kvalitnější kečup. Pokud chceš něco jiného na špagety a také zdravého, tak je vylepši o sýr, kukuřici, vajíčka či okurky.

Radius

Já si občas dám ty špagety s kečupem a sýrem, ale nepřeháním to. Nedívám se na složení potravin, ale snažím se jíst různá jídla, málokdy jím jídla smažená a tučná. Věřím kupovaným potravinám, věřím pekaři, také v restauraci se občas najím (dostáváme stravenky), nekouří se tam (v extra místnosti a je tam klid) a není to drahé, vaří tam i pro rodiny s dětmi. Nejím tučné mléčné výrobky – ty mi nedělají dobře. Nepiju alkohol, nekouřím (ani nikdo v mém okolí).
Kdybych měl myslet na to, co v čem může být za škodlivé látky, a kde co vyrostlo, zbláznil bych se. To bych ani nejedl těstoviny, ale občas si je dám.

quentos

Zeleninu z kyselého nálevu a Tabasco. Bohatě stačí, je z toho jednoduchá a pi*antní dobrota.

talka

Já nemám ráda paštiky, ale s kečupem jsem to zkusila a výborné.

cochee

Najdi si recept allio e olio, to je to nejjednodušší, co můžeš se špagátama spáchat, pokud nepočítám ten kečup a taky snědení holých špaget. Allio e olio potřebují jen olivový olej a česnek – tudíž zdravé věci.

yuko

Uz se mi prispevek nepodaril opravit, mam tam 2× nikdy. A muzu jeste dodat – je dobre mit doma kvalitni testoviny, olivovy olej, bazalku a Parmezan. To je takovy zaklad. A pak uz muzete kouzlit se smetanou, brokolici, fazolemi
Kupujte syry Mozzarella, Parmezan, Pecorino, Ricotta.

anonym

mňam 🙂