Kelt

Co vy na to říkáte, když nakouknete na Novinky? Jaký si děláte závěr?

Učitelům mají přidat, ale za výsledky žáků ve škole mohou rodiče, kteří se o ně nestarají. V Budějovicích je letiště, které už teď prodělává přes 1 miliardu. To se přece muselo nějakou dobu projektovat, muselo o tom spousta lidí rozhodovat, snad si to dokázali spočítat. Také letiště v Brně není na špici. A je zajímavé, že zahraniční návštěvy letí do Polska, do Vídně a tam si půjčí auto a přijedou sem. Jsme ve středu Evropy, ale toto nějak není dořešené. Co vy na to? Je to normální, nebo jen třešnička na dortu? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Novinky. Nedávno se zde objevila otázka na stylizaci titulku v Novinkách, který byl proti zásadám češtiny

„Lékaři v Podolí operovali dítěti v děloze obří nádor?“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-chapete-tuto-zpravu-lekari-v-podoli-operovali-diteti-v-deloze-obri-nador

Zřejmě čtenáři redaktora upozornili, protp nadpis upravil tak, že byl jednoznačný – stejný odkaz.

„Lékaři v Podolí operovali nenarozenému dítěti obří nádor“
.
Nedalo mně to,. volala jsem do ÚJCAV – samozřejmě potvrdili nesprávnou logickou stavbu titulku.

Tak třeba i dálnice se řeší na Novinkách Nejen premiér Babiš ale i minilstr dopravy hovoří o neplnění termínů výstavby – . jen sliby,. termíny se přesouvají.

Jako reakci na výstavbu dálnic využili reportéři TV srovnání dálnic v Polsku a u nás a v e východním Německu.

Včera (20. 1.) sem se dívala na pořad Reportéři ČT. Dálnice.

Zatímco u nás se za posledních deset let postavilo 150 kilometrů nových dálnic, v Polsku to bylo 2000 kilometrů.

Reportéři vyzkoušeli, zda se dá projet rychleji z Aše do Bohumína, tedy z jednoho konce republiky na druhý , a to přímo po českých dálnicích, nebo oklikou přes Německo (Drážďany) a Polsko.

Co myslíte? Srovnání – posádka, která jela přes republiku, na tom byla hůř.

https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1142743803-reporteri-ct/220452801240003/

--
Jinak Novinky pravidelně nečtu, jen když něco hledám a narazím na ně.

Další odpovědi
autacek

Je to naprosto normální, bohužel.

aliendrone

Já na ně koukám jen v případě, že někdo na to patřičně poukáže. Což jsem učinil právě teď (konkrétně u těch učitelů). A víš ty co? Tenhle tebou zmiňovaný panující „bordel“ je pouhým DŮSLEDKEM pokřiveného systému, ovšem ono to není jen o samotnémn systému, vždy je do toho třeba započítat LIDSKÝ faktor, jinak nemáš rovnici celou.

Typická ukázka názorové pokřivenosti > (ředitelé) „Pozastavují se však nad představou, že by každý učitel mohl dohledat, kolik peněz na odměny na hlavu ministerstvo do školy poslalo.“ https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/zve­rejnovani-odmen-pro-ucitele-budi-rozpaky-40309687

Nejen školní ředitel, ale JAKÝKOLIV vedoucí pracovník s takovým „názorem“ by v aliendronním státě ze své pozice letěl tak rychle, že by fyzikové definovali novou nejvyšší absolutní rychlost! Ředitel (vedoucí pracovník), který NEUMÍ (popřípadě se obává) postavit tváří v tvář zaměstnanci/pod­řízenému a sdělit mu důvody pro jeho finanční ohodnocení (a obhájit si je) NEMÁ na takové funkci co dělat, to je elementární pravidlo pro řídící/vedoucí pracovníky. Všude, kde není respektováno to jde od desíti k pěti, už jen proto, že takový nadřízený má u svých podřízených autoritu někde mezi nulou a bublajícím blátem. :(

Ovšem fakt, že takový „názor“ si vůbec dovolí VEŘEJNĚ nestydatě prezentovat je přesně ta soudobá názorová pokřivenost, kterou lidský faktor přispívá k jinak objektivně daným negativům systému, což ve výsledku vede právě k tebou zmiňovanému panujícímu Kocourkovu. :(

Ametyst

V ČR jsou tak předražené půjčovny aut, ze to nemá obdoby. S těmi letišti je to tezke, když pragocentristi ani nepustí informaci o letištích jako jsou Pardubice nebo Budejice. V Praze se proste prerozdeluji peníze.

Kepler

S těmi letišti: jestli to není tím, že na regionální letiště u nás nelétají nízkonákladovky. Když jsem letěl do Německa s Wizz, musel jsem až do Katowic.

jepik

Za socialismu mě komunisti naučili číst mezi řádky a to používám do dnešní doby!!!

Bobek 2

Když nakouknu na Novinky a uvidím tam různé takové zprávy, tak si pomyslím, že ty Novinky jsou nejspíš asi nějaký zpravodajský web.

Edison

Žádný. Bulvár nečtu.