Rokio

Co všechno může dělat prcek?

Liliput má v životě řadu problémů, jelikož je malý. Je postihnut řadou omezení. Co ale může dělat?

Předem vám děkuji za odpověď a přeji vám hodně zdraví a co nejvíce trpělivosti nad mými dotazy.

Nejlepší odpověď
annas

Výraz prcek používám pro dítě, i když to může být také osoba malého vzrůstu, jinak také mrňous a podobně. Prcek je o mnohem menší, než bývá obvyklé, jeho duševní schopnosti však zakrnělé nebývají. Někteří jedinci postupně vyrostou, jiní prcky zůstávají po celý život.

Jinak používám výraz trpaslík podle pohádkových bytostl. Domnívám se, že lidští trpaslíci mohou hrát í v pohádkách či všude jinde, kde je třeba a vyhovuje jejich výška. Mnohá povolání či profese nejsouou omezena výškou.

„Je mi jedno, co budu hrát. Budu hrát polské homosexuály, ženy, trpaslíky, cokoliv.“ — Robert Mitchum americký filmový herec, spisovatel, skladatel a zpěvák 1917–1997

Když vysoký jedinec může hrát trpaslika, může i trpaslík hrát obra a stejné role, jak uvedl americký herec,. Přece i mezi malými trpaslíky najdeme trpasličí obry.

„Velcí trpaslíci to mohou dotáhnout až na malé obry.“ — Jiří Žáček

Zdroj: https://citaty­.net/temata/trpas­lik/

Další odpovědi
orwell

I přes všechna omezení má spoustu možností, záleží na tom, jak uchopí svůj život. Může být např. hercem jako třeba p. Krytinář, nebo novinářem, mluvčím nějakého ministerstva, event. šéfredaktorem časopisu,… Pro inspiraci koukni sem: https://search­.seznam.cz/?q=Ci­krt&oq=Cikrt&aq=-1&sourceid=szn-HP&ks=5&sgId=­MC41MjExODIwNzUz­MzU4NjY3IDE2OT­M4NTIwNDQuNTg1&hppla­ceholder=%22Hub­n%C3%ADk%22