dkk

Co ve valce znamena slovo fronta?

Když se řekne že jdu na frontu, nebo třeba, že na západní frontě je klid. Jde mi o to slovo a popř. o vhodné synonymum. Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Fronta – přední strana pásma bojové činnosti; toto pásmo; bojiště.
Boj na dvou frontách – přeneseně – proti dvěma různým odpůrcům.

Slovo fronta má i další významy kromě uvedeného.

Podle SSČ

Další odpovědi
tom004

Je to jakási pomyslná dělící čára,linie, mezi znepřátelenými stranami. Na obou stranách vymýšlejí,jak nejlépe a nejrychleji zneškodnit protivníka a posunout „frontu“,linii, dál na dobyté území. Rádi si na tyto „vojáčky“ hrají pánové z generálních štábů,místo aby je někdo zahnal k nějaké pořádné práci.