Štefan Konya

Čo to znamená: Učitele chlapce posilali druh ke druhu. Čo to je druh?

chlapec neposlúchal v škole a bol zlý. a učitele ho posielali druh ked druhu a ono sa posmievalo všetkým.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Normálně bych řekl, že tím myslí prostě učitele (vzájemně si ho mezi sebou posílali, snažili se ho zvládnout, usměrnit), v tomto významu profesní druzi (společníci, jednotlivci mající něco společné = povolání, pracoviště,..).
Ale ta formulace je nějaká divná, neobratná a nedává mi to moc smysl.

Další odpovědi
elkon

Málo informací, vytrženo z kontextu.

led

Zle opísaný text. Viac češtiny ako slovenčiny, aj keď navonok „javí se jako mluva ľudu spod Karpát rokov meruôsmych“
Ide o starý, dnes neužívaný a nespisovný, hovorový zvrat v reči našich predkov
V dnešnom ponímaní: učitelia ho posielali jeden k druhému a on sa posmieval všetkým.

_Bůh_

Příspěvek smazán administrátorem.