bolak

Co to přesně znamená „arkanoid“?

Myslím tu počítačovou hru, jak máte takový to jezdítko, natom kuličku a tou bouráte cihličky. Proč se takovýmu typu her říká arkanoid, co to slovo „arkanoid“ vlastně znamená?

http://www.you­tube.com/watch?v=z9WP1O­IgBNo&feature=pla­yer_detailpage#t=134s

Nejlepší odpověď
manon

Arkanoid jako samostatné slovo neznám – než ten název. Mám vlastní teorii :) Mně to přijde jako složenina.

Arkáda v architektuře je jeden oblouk, více oblouků tvoří arkády. Ty jsou i patrové – podobně jako arkádové hry, kde se postupuje jednotlivými koly do vyšších pater, dalších kol… (arkanoid je asi arkádová hra). Arkády se nejčastěji hrají na kola se stupňující obtížností, některé hry bývají omezeny časem.

Noid je sice sámský šaman, ale spíš bych to viděla na koncovku ze slova kanabinoid. Kanabinoidy jsou deriváty vyskytující se v konopí (Cannabis). Mají narkotické účinky.

Takže název pro arkádovou hru vzbuzující závislost :)

Další odpovědi
Conchus

ArkanoidZ Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Arkanoid je legendární počítačová hra pro operační systém DOS. Její historie sahá až do roku 1972, kdy vznikla hra Pong, následovaná roku 1976 Breakoutem. Arkanoid se v roce 1986 dostává na špičku her tohoto typu díky kombinaci nejlepších vlastností Pongu a Breakoutu.

Úkolem hry je zbořit „stavbu“, která se nachází v horní části obrazovky. Toho dosáhneme postupným odbouráváním jednotlivých cihliček míčkem, který se odráží od stěn, a malé plošiny umístěné v dolní části obrazovky, kterou ovládá hráč. Pokud hráč padající míček nedokáže odrazit, míček propadává dolů a hráč ztrácí život.

Hra se stále těší velké popularitě jak mezi hráči, tak i, díky své relativní nenáročnosti, mezi programátory.

Dnes má Arkanoid mnoho verzí a předělávek s různými bonusy a doplňky. Jednou z těchto předělávek je hra Batty, která umožňuje společnou hru dvou hráčů (multiplayer).

bolak

Conchus: ano, to vím že kopírovat z wikipedie už umíš :) teď ještě vysvětlit co znamená to slovo „arkanoid“, na což jsem se ptal

To že je arkanoid hra skutečně vím, když už jsem to uvedl přímo v otázce + přidal video pro názornou ukázku, tak netřeba to psát do odpovědi :))