Anonymní čl

Co to je kompozice? Jak ji psát?

Ahoj,

ve škole budeme psát kompozici.
Chtěl bych vás poprosit o vysvětlení, co to je. A jak se píše?

Předem děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná. Odpověď jste mohl najít v archivu.

Stačilo využít našeptávač nebo archiv a dověděl jste víc.

Než vložím odkazy, jen to, když budete psát kompozici, předpokládám, že z češtiny, jde o slohovou práci na určité téma. Může to být úvaha, vypravování, popis aj.

Tento výraz pro slohovou práci je dnes zastaralý, většinou se už nepoužívá.

V této psané práci musíte dodržet určitou kompozici, tedy sled událostí, složek, jak jdou za sebou.

Nyní odkazy, kde se dovíte mnohem víc.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-mysli-pod-pojmem-kompozice-textu
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyznam-slova-kompozice
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-kompozice
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-kompizicni-vystavba

atd.

Ad Bobek 2,

že by se všichni žáci připravovali na spisovatelskou dráhu? Učí se především, aby se naučili sestavit svoje myšlenky,v určitém slohovém útvaru. a v něm dodrželi kompozici.

Ve slohové práci (zastarale kompozici) nejde přímo o skladbu, jak jste uvedl. Kompozice je slovo mnohoznačné, je tedy vybrat ten správný.

Jako skladba v jazyce je název pro skládání slov, (způsob tvoření slov spojováním dvou n. více slovních základů n. slov-" SSJC),

Ale ve slohu jde o tématickou výstavbu celku, tedy slohové práce. úvahy, vypravování, výkladu aj. ; Kompozice se sleduje i v literárním dí­le.

Další odpovědi
led

Co to je kompozice?
Je to způsob uspořádání jednotlivých tématických a jazykových složek
součást formy
souvisí s obsahem
každé dílo má svou kompozici

Jak ji psát?
Nejlépe perem na papír, nebo propiskou. Psát je možno taky štětcem na látku.
Každá dobrá psaná kompozice musí mít hlavu, tělo a závěr.

Bobek 2

Kompozice je skladba. To slovo se používá ve spoustě oborů a pro spoustu nejrůznějších věcí. Ve škole to ale většinou znamená prostě jen obyčejný „sloh“. Tedy nějaké tvůrčí psaní, taková malinká spisovatelská přípravka.

quentos

Delší školní písemná práce. Jelikož neuvádíš, z kterého předmětu, těžko budeme něco vysvětlovat. Ale jestli je z češtiny a ze slohu, tak máš ještě hodně co dohánět. Začla bych třeba nastudováním správného skloňování zájmene „ona“ a rozdílu mezi přímou a nepřímou otázkou (kdybych chtěl bejt hnusnej, odpovím přímo na to, na co se ptáš, a sice: „Ano, chtěl bys nás poprosit o vysvětlení, co to je.“). Ve slohu bude hrát roli i úroveň gramatiky a pravopisu.

Klaproth

Budete psát ve škole? Proč se nezeptáš ve škole?