význam slova kompozice

co to znamená kompozice

Odpovědi
Gába

Slovo kompozice nebo komposice není jednoznačné, může znamenat :

  • v jazykovědě – skládání respektive tvoření slov
  • v umění – obrazová kompozice ve výtvarném umění barevná a světelná skladba obrazu
  • v hudbě – komponování resp. skládání hudebního díla, hudební dílo jako takové (hotová hudební skladba)
  • ve školství – větší písemná zkouška – lidově řečeno velká písemka
  • v chemii a metalurgii – sloučenina, smíšenina, směs, slitina více různých látek
  • v technice -ložisková kompozice – slitina cínu, olova a dalších kovů pro výrobu ložiskových pánví velkých kluzných ložisek (např. u čepů parních lokomotiv)

Zdroj: www.wikipedia.org

alenka901

Význam:
• skládání, komponování

• skladba

• nauka o skladbě hudebních děl

• delší školní písemná práce