Co tím Karel Kryl myslel?

Je to asi ostuda, ale tohle moc nechápu. Mohl by mi někdo vysvětlit Krylův citát?
,,I z prázdné peněženky má zbýti na sněženky.,,

Nejlepší odpověď
Elk

Mnoho lidí – až historie docení jeho EGO – nepochopilo jeho mozkotvornou krásu básňopísní.
Toť pro nás poselství jest, že Cudoba cti netratí, takže i když jsme na dně, můžeme být stále poctiví a rovní – ač to zní v dnešní době trochu archaicky – nezatracujme své skromné poměry, ve kterých jsme vyrůstali.

Další odpovědi
hanulka11

řekla bych něco v tom smyslu, že i skromný život má být pěkný

Bičiště

I z toho mála co nám zbylo, udělejme si radost.

anonym

I naše generace
má svoje kajícníky
a fízly z honorace
a skromné úředníky
a tvory bez svědomí
a plazy bez páteře
a život v bezvědomí
a lásku K nedůvěře

Už nejsme nejsme to co kdysi
Už známe ohnout záda
Umíme dělat kompromisy
a zradit kamaráda
A vděčni dnešní Realitě
líbáme cizí ruce
A jednou zajdem na úbytě
z té smutné revoluce

Jsou stále aktuální jeho nádherné texty,že?A pro­to,i z toho mála co nám zbývá a zbyde,nezapomí­nejme,že jsme lidi,že nejsme bez emocí a citu,myslíme na druhé,ne jen na sebe.To k těm peněženkám a sněženkám.