ivzez

Co si myslíte o kurzu „Manuál na mozek“?

Při hledání něčeho jiného mi padl do oka „Manuál na mozek“ (odkaz záměrně nedávám). Napadlo mne, že by se něco podobného hodilo před vložením otázky či odpovědi. Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě je návodů hodně. Kdysi jsem se snažila propojovat obě hemisféry. Např. spojovala jsem čísla s předmětem nebo podobností.

Používala jsem mnemotechnické pomůcky. Třeba opery Bedřicha Smetany – Braprodali dvě hutačervi.. Uměla jsem i Dvořákovy, ale ty už si všechny nepamatuji. .

Nebo čísla 150 – 0 rybník, 155 – 5 podoba křesla, 158 – 8 okovy atd. Znala jsem spoustu telefonních číslech, ale tehdy byla čtyřmístná – pamatovala jsem si první, pak jsem kombinovala a opravdu jsem si je vybavila – ještě si některá pamatuji a vím, komu patřila. Později se změnila na pětimístná, už jsem si pamatovala jen některá. U šestimístních jsem to vzdala. Stejně tak PSČ našeho okresu – představila sem si obce, jak jdou za sebou. Nebo směrové číslo krajů …

Když jsem se učila ke zkouškám – nejdříve jsem si přeetla knihu, skripta, pokud to šlo, podtrhávala barevně, dělala si poznámky atd. Doplňovala odkazy – asociace.

Ale to už je dávno! Dnes už si tolik informací neukládám, ale vybavím si, že jsem něco o určité věci slyšela. Vyhledávám raději v knižních zdrojích, mám lepší přehled a musím víc přemýšlet.

Staré moudrosti jsou jistým manuálem k procvičování moz­ku.

I zde by mělo platit 2× měř, jednou řež. Práce kvapná, málo platná. Když dva dělají totéž, není to totéž.. Kdo chce, pochopí, kdo nechce …

Ale co mně nejde na rozdíl od minulosti – psát bez chyb, tedy překlepů.

Další odpovědi
Drap

Nemyslím nic. Snad jen pouze to, že někteří by manuál na mozek nepochopili a ti kteří pochopí si se svým mozkem budou vědět rady.