FlAsh_7

Co se starými komunistickými mincemi (viz popisek)?

Nedávno jsem se začal zajímat o numismatiku. Při svém bádaní jsem doma našel spoustu komunistických mincí z ČSSR. Pochopitelně mi přijde vzhledem k jejich malé ceně hloupé kupovat na ně kapsle. Napadlo mě proto koupit si fólii z polypropylenu, který je pro mince bezpečný. (konkrétně toto: https://www.mi­komb.cz/donau-prospektove-obaly-euro-a4-u-pp-100-m-hladke-1-ks-p24162/) Fólii bych z jedné strany nařízl a mince bych dovnitř umístil. Váš názor? Mým cílem je ty mince uchovat, ale vzhledem k jejich ceně mi nedává smysl do toho hodně „investovat“. Předem moc děkuji za Vaš čas a ochotu o tomto tématu diskutovat. Ať se daří!

Odpovědi
elkon

Máš velice bídné znalosti historie. Žádné komunistické mince neexistují. Naše země prošla různými fázemi vývoje a každá doba měla své atributy, které pro historii něco znamenají. Existují různé mince, z různého období. Každé mají, nebo budou mít svou cenu.

Drap

Můžeš to tak udělat pro uchování. Stejně tak dobře můžeš pomocí domácí svařečky na folie, zavařit každou zvlášť a takové uložení tě přežije.

Porkman

Já bych si je nechal, příp. bych některé prodal za celkem vysokou cenu.