zjentek

Co se stane s vejci, které ponořené ve vodě večer zapomeneme na plotně a budeme je vařit až ráno?

No, ono to asi bude nejlepší zkusit, ale přece… ví někdo?

Zajímavost: Tak dvě ze tří večer do vody ponořených vajec dnes ráno po minutě varu praskla. Bez dalších vlivů. Jen tak, prostě praskla. Vejce byla čerstvá, domácí. Neplavala. Dá se tedy předpokládat, že skořápka ztratí svou pevnost/vlastnosti. Dobré vědět. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Předpokládám, že myslíš vejce v kastrůlku s vodou. Nestane se nic, ani kuře se nevyklube…

Další odpovědi
MichaelOffic

Jestli není vařené večer tak v te vlažné vodě to bude jako by bylo v lednici. Jiný pripad by byl kdyby zůstalo vejce v octu:)

Pepa25

Nic

Mc Merkurion

… prd (nic) …
… k doplnění: nebylo to vodou, ale OSOLENOU vodou …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Nutno ještě doplnit, že vejce byla večer lehce posolena, aby při náhodném prasknutí nevytekla do vody. Celou noc tedy ležela v mírném roztoku NaCl.

anonym

Zjentek, já ti nevim, zkus ho zasadit, třeba vyroste celý plato…ale to jsem to dnes vtipňoučká, že?

zjentek

SAZENÁ vejce, no jasně, ty seš hlava… na tebe JE SPOLEH! (; D; D;

Sem myslel, aby se třeba nerozpustila skořápka. No có… říká se, že vejce se nemaj úmývat, ani od hovínek třeba, bo se poruší jakási vrstvička a pak to nějak vadí, asi se dříve kazí, nebo kýho čerta. Ovoce a zeleninu taky neumýváme moc dopředu, ale to určitě znáš. <3 <3 <3

Dochy

Ale to umývání má vliv na další skladovatelnost vajec (v rozsahu týdnů, nikoli několika málo hodin). Nebál bych se.
Ale mně mamka učila vkládat vejce do vařící osolené vody