SickBreed

Co se se mnou děje, přepíná mi?

Odjakživa jsem byl spíše citlivého charakteru, schopný empatie vůči jiným lidem, ačkoli jsem se vždy špatně seznamoval, vždycky jsem se snažil být přátelský a s lidma, s kterými jsem byl v kontaktu, jsem se snažil tvořit pevná kamarádství, někdy možná až moc. Také jsem nikdy nedovedl nevyjít vstříc, i na svůj úkor. Několik posledních let jsem vedl život, který mi ale hluboce nevyhovoval. Nejdříve jsem byl bez práce a pak jsem několik let dělal na pozici, která byla hluboko pod mojí úroveň. Do toho jsem pil alkohol v míře větší než velké a cítil se deprimovaný z toho, že nemám partnerku, kterou jsem si i po čase přestal hledat, prostě jsem to vzdal. Nyní partnerku mám a miluju jí, můj život se celkově obrátil k lepšímu, nepiju alkohol, nekouřím, mám více možností. Nicméně se to neprojevuje tak, jak bych čekal. V poslední době sem začal mít nějaké nepříjemné psychické problémy. Začal jsem být nervózní, když musím někam cestovat, s někým se sejít, nebo prostě jenom něco řešit. Také mě často přepadávají stavy, kdy třeba jenom sedím u počítače a jakoby nic necítím. Nevnímám hudbu, kterou poslouchám, nehraji hry, přestože to vždy byl můj koníček, jakoby ve mně absentoval v tu chvíli jakýkoli cit a převládalo silně znepokojivé prázdno. Intezivně cítím, jako bych ztrácel sám sebe, trávim hodiny prokrastinací. Někdy se k tomu přidají sebestředné nesebekritické myšlenky toho, že bych si zasloužil v životě mnohem víc, než dostávám, a chladná nenávist k lidem, kteří mě třeba nemají rádi tak, jak bych chtěl. V tu chvíli si přijdu skoro jako sociopat, jako by ve mně nezbývalo nic, na čem si normálně zakládám. Je to důvod navštívit psychiatra?

Nejlepší odpověď
gecco

Být tebou, začal bych u psychologa…
Zejména, pokud si změny své psychiky uvědomuješ a chceš je řešit, by ti měl ´stačit´…
😉

Další odpovědi
led

Životný zlom často spôsobí v mysli postihnutého človeka zmätok. Z vášho popisu vidno sinusoidu pádov a vzostupov, stratu chute bojovať s problémami a následného vzdávania sa. Je dobré, že si uvedomujete problémy, ale ako sa hovorí: „problémy sú na to, aby sa riešili“, nestačí teda len vedieť a hovoriť o nich, ale treba ich riešiť.
Skúste sa na svoje problémy pozrieť „cudzími očami“ a zamyslite sa nad príčinami. Hľadajte riešenie. Niekde budete musieť ustúpiť, poľaviť, niekde naopak, pritlačiť, urobiť ten „krok do neznáma“.
Pozrite sa okolo seba, mnohí majú podobné problémy, ale nevzdávajú sa a aktívne ich riešia. Mnohí zas nechajú problémy prerásť do nezvládnutia a pomaly sa ocitajú na dne.
Ale aj zo dna je možné sa dostať, len cesta je nepomerne ťažšia a dlhšie trvá. Dôležité je nevzdávať sa a nechať iných vaše problémy riešiť. Tadiaľto, pasivitou, ta správna cesta nevedie.
Návšteva psychiatra je jednou z aktívnych ciest k náprave, za predpokladu, že s ním budete spolupracovať.
Počítam do troch a na 3 urobte prvý krok k záchrane.

bububabu

Na mě to spíše působí jako pýcha a povýšenost. Snaž se spokojit s tím co máš v životě a co se ti děje, myslím tím že jak říkáš že by sis zasloužil v životě víc a že tě lidé nemají rádi tak jak by jsi chtěl, no to teda pardon. Uvědom si že jsou i lidé kteří nemají ani z poloviny co ty tak sejdi z těch svých vysokých nároků a žij skromně a bude hned lépe.

ivzez

Souhlasím s Bububabu:

Pýcha, povýšenost, sebestřednost, nereálná očekávání
a následná frustrace z jejich nesplnění.

Podle mne byste se měl začít držet „při zemi“ a začít žít v realitě.
Žádná práce není pod ničí úroveň a nikdo si nezaslouží víc, než dostává.
Každý dělá takovou práci, ke které má schopnosti (na kterou stačí)
a dostává to, co si zaslouží.

_____

V době, kdy jste „pil alkohol v míře větší než velké“, jste měl deprese pravděpodobně kvůli alkoholu, které jste si „omlouval“ neexistencí partnerky.
Ovšem to jsou spojené nádoby. Ten, kdo pije, často mívá problém najít partnera.
Nemožnost najít partnera má většinou příčinu v alkoholu.

Nyní jste přestal pít, nekouříte, máte partnerku a máte pocit, že byste za to měl „být nějak odměněn“. Nedokážete si uvědomit, že odměněn jste změnou svého života.

lexx

psychoše ? jenom to ne…sám potřebuje občas Chocholoucha, musíš pomoct si sám a vzchopit se, ani psycholog není polobůh

Kelt

určitě se s tebou děje nějaká změna. Zjisti, co se změnilo a proč a naprav to. Pozoruj se.Změň se, okolí se nezmění. Přehodnoť své názory,hodnoty, představ si ,že si v kůži toho druhého. Jak bys reagoval na tebe? Já si také zakládám na mnoha věcech a mohu se ptát, proč je nemám.Ale na druhé straně ,když něco ztratím něco jiné získám. Záleží,jak bereš život, sebe, okolí. Kouření, pití ,hra na počítači nejsou hodnotné činy jsou i důležitější. Ale klidně navštiv psychologa a jiné.Podle mne budeš další z jejich sponzorů.

led

Prepáčte chybu v slove „nechať“ má byť „nenechať“
Dôležité je nevzdávať sa a nechať iných vaše problémy riešiť. Tadiaľto, pasivitou, ta správna cesta nevedie.
Správne má byť:
Dôležité je nevzdávať sa a nenechať iných vaše problémy riešiť. Tadiaľto, pasivitou, ta správna cesta nevedie.

PS.
Ak to číta aj administrátor tejto stránky, pripomienka:
to editačné okno by malo byť väčšie,
po piatich riadkov sa predchádzajúci text stráca.