Co se objeví záchranářům na stanici, když jim volá někdo nouzově z mobilu bez SIM?

A dá se pak případně takovýto mobil i zkontaktovat zpětně když třeba volající zkolabuje a záchranáři s ním potřebuji navázat znovu kontakt?

Dá se IMEI vyhledat satelitně?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… mobil se dá lokalizovat podle sítě vysílačů / přijímačů …

Další odpovědi
jáára

Asi IMEI.

Edison

„Záchranáři“ na 112 jsou spíš jen telefonisti. Těžko říct, co tam uviděj. Ale moc věcí to nebude.

Satelitně se nedá. GPS v mobilech je jen přijímač. Veškerá komunikace je realizována pozemě, prostřednictvím BTS. Možná by šlo přes GSM donutit telefon zapnout GPS a odeslat zpět přes GSM svou polohu. Tak nějak funguje vyhledání ztraceného telefonu, pokud to telefon podporuje. Obdobně takový ty ochranný funkce, že když ztratíte telefon, zadá se kód do sítě (appkou, nebo systémem) a telefon po zapnutí zjistí polohu a tu odešle na přednastavený telefon. Zde hraje roli IMEI, případně HW ID SIM karty. Zase, pokud to přístroj podporuje.

NeNonym

Hmmmm, velmi dobrá otázka! Sám bych rád znal relevantní odpovědi – a na VŠECHNY položené dotazy. Celkem mám přehled, ale na tohle odpověďi taky neznám – resp. nikdy jsem si tyto otázky nepoložil. Bohužel…

IMEI se v reálném čase záchranářům na displeji neobjeví. Ale Ex Post ho pak samozřejmě není žádný problém zjistit. Ale jestli tak rychle, že by se to využilo k bezprostřednímu zpětnému volání, to fakt netuším…

A jak je to zpětným voláním na mobil BEZ SIM? Dle mého názoru by to měl systém umožňovat – jinak by „vymoženost“ volání (záchranářům) bez SIM, byla docela okleštěna (a nedomyšlena…). Nebo že by pak už jen spoléhali na lokalizaci přes BTS?

A IMEI vyhledat satelitně? Jak je to myšleno?
Identifikovat IMEI GSM mobilu, který není se SAT kompatibilní?
Nebo snad myslíte IMEI SATmobilu…?
Případně máte na mysli satelitní elektronické vyhledání IMEI GSM mobilu napřímo, tedy bez použití terestriálních sí­tí?

Nevím – taky by mne to zajímalo. Nicméně si myslím, že v obou případech – dodatečně – opět ano.

Ale jak je to skutečně – fakt nevím. Vycházím jen z logiky věci.

Ale co je dnes – v době SUPERelektronického SUPERšpehování – logické…?

😉

autacek

Záchranářům se asi objeví něco jako „skryté číslo“, nicméně vzhledem k tomu, že na záchranáře se to při volání z mobilu přepojuje různě (tedy alespoň byly doby, kdy Vás to šuplo na centrálu snad v krajském městě, dnes už je to za těch 25 let možná lepší), tak možnost dovolat se zpět není. Zjistit polohu telefonu lze pochopitelně i bez SIM, čím víc vysílačů v okolí, tím se podaří zaměřit přístroj lépe.

Možnosti lokalizace i zjištění dalších skutečností v součinnosti s Policií je pochopitelně větší, ani bych se nedivil, že si operátoři vedou databázi IMEI s jejich přidělením ke konkrétním číslům i historicky, tak že pokud bys chtěl z mobilu vytáhnout sim a „jen tak blbnout“, tak tě dohledat asi nebude problém, obzvlášť pokud máš nějakou pevnou smlouvu na jméno. Jinak platí, že čím závažnější trestný čin, či ohrožení, tím větší ztráta soukromí.

Petr1491

IMEI se neobjeví nikomu, to se řeší až následně zažádáním na příslušné pracoviště, kde vše dodatečně zjistí, tj. IMEI (číslo telefonu, z něhož bylo voláno).
Záchranářům se objeví číslo a poloha, odkud dotyčný volá. Je to z důvodu, kdyby se hovor ukončil, aby byla možnost poslat jednotky na místo.

Kryšpín

Kevin zhruba o strýčku.

Profil se základními informacemi

Android historie vaši polohy, odesílání dat, historie kde a kdy jste se nacházeli

Historie vyhledávání

Přehrávání vídeí

Přístup k vašemu účtu

Záloha a.t.d.

anonym

Petr1491: Jaké číslo? V mobilu SIM není.
Kryšpín? Nechápu Vaši odpověď. Jaký strýček? Google? Co to má co společnýho volání na nouzovky bez SIM? Voláno může být i z tel. bez androidu třeba ze staré Nokie.

led

vašu polohu určujú priesečníky 3 najbližších telefónnych vys/prij staníc…
možne ste videli film, kde po uliciach behajú autá s anténami a zameriavajú špionážnu vysielačku. Tak toto je podobné len miesto aut sú pevné retlansačné stanice

Edison

Ano, polohu lze určit pomocí BTS. Přesnost záleží na hustotě BTS.