xiperio

Jak funguje aplikace Záchranka?

To, že se s ní dá zavolat pomoc a záchranáři mne najdou podle souřadnic, to vím. Ale dá se vyhledat přes ni mobil, třeba policie při únosu nebo pohřešování. I když není aktivní.

Odpovědi
Schluker

Timto zpusobem to (bohuzel) nelze. Polohu volajiciho zachranka ziska tak, ze pri vytoceni odesle sms s GPS koordinaty. Z logiky veci je tedy jasne, ze sdileni polohy je aktivni a nelze jej iniciovat z vnejsku.

elkon

Citace z oficiálního popisu aplikace: „Jak aplikace Záchranka funguje? Aplikace Záchranka je přímo napojena na systémy záchranných služeb v ČR. Po stisknutí nouzového tlačítka tak v ČR vytáčí číslo 155 a zároveň odesílá záchranářům nouzovou zprávu s vaší polohou a dalšími informacemi. Až telefonické spojení s linkou 155 zajistí 100% výjezd posádky ZZS“.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.