nyjono

Pokud použiju starý telefon pro GPS vyhledávání auta, jak to funguje se SIM?

https://www.sve­tandroida.cz/te­lefon-gps-lokator-auto/

Vím, že se dají za levno koupit v každé trafice, ale pokud neplatím paušální tarif, tak i předplacenou kartu je potřeba občas použít a dobít, jinak operátor tel.č. deaktivuje a poskytne jinému uživateli.

Nejlepší odpověď
Kazatel

Funguje to tak, jak je uvedeno v článku. Pokud neznáš operátora, který by ti dal a provozoval SIM zdarma, pak tě to bude něco stát.

Další odpovědi
Arne1

Existují i specielní tarify určené právě pro tyto účely. Vodafon třeba míval tarif „nula“, kde se nic neplatilo pokud se karta nepoužila. Při použití byl ale výrazně dražší než běžné. Nevím, zda ještě existuje. Je nutno se u operátorů zeptat.

během deseti sekund mi google dal nějaké výsledky. Jen například jeden z nich, netvrdím že je nejlepší.

https://www.o2­.cz/osobni/machi­ne-tarify

anonym

u některých simek toto omezení neplatí. U operátora je třeba si vyžádat přímo datovou simku pro použití ve speciálních IOT zařízeních (často se takové používají v meteostanicích například) … nejsou moc drahé protože přenáší jen velmi maličké objemy dat, naprosto zanedbatelné odpovídající jedné fotografii měsíčně, ale logicky se z nich nedá volat ani posílat sms, jsou to prostě simky pro datovou komunikaci ve velmi malém objemu.

Edison

A na co se ptáš, když si sám odpovídáš?

Arne1

Jak jsem se právě díval, tak ty SIMky samozřejmě všichni operátoři nabízejí, najít to pomocí Google trvalo pár sekund. Stačí si pak přečíst podmínky a tarify a rozhodnout se.

anonym

Je to ale velmi neobvyklý požadavek takže je dost možné že obsluha napoprvé nebude vědět co to vlastně IOT zařízení je a jaké mají neveřejné tarify pro případy čerpání extrémně nízkých datových objemů. Počítejte tedy s tím že se budete muset ptát minimálně dvakrát na různých místech protože u operátora obvykle pracují lidé kteří si umí poradit jen s typickými požadavky, které se opakují stokrát denně, a toto není ten případ.

Arne1

Nemyslím. Pokud se bude ptát u třech základních operátorů, tak jejich personál je zcela jistě školen i na informace o SIMkách pro zabezpečovačky a podobná zařízení.

Edison

Jen myslím, že SMS službu i tyto SIMky podporují. Je to poslední a nejspolehlivěj­ší zůsob.

Arne1

zabezpečovačky, pokud je mi známo, SMS využívají