Mravenec

Co se mi stane, když budu pít alkoholické drinky (s tuniskou vodou) v Tunisku? Je opravdu závadná?

Chystám se dnes večer na dovolené trochu roztočit večer, tak bych rád věděl, zda ráno strávím na WC. Džusy do drinků jsou totiž ředěny kohoutkovou vodou z Tuniska.

Odpovědi
Filip84

Pokud jsi hodně zcestovalý, nic, střevní mikroflóra se přizpůsobí. Jinak tzv. faraonova pomsta, neboli cestovatelský průjem.

Je to dáno rozdílnými mikroby, které jsou v té vodě přítomny. To ale platí i o jídle, jenže tam je to eliminováno, do značné míry, tepelnou úpravou. Samozřejmě, čím více rozvojový stát, tím větší pravděpodobnost, že ta voda bude i jinak závadná: těžké kovy, bakterie, viry atp.

V každém světadílu jsou mikroorganismy jiné, v balené vodě nikoli.

zjentek

Tak to seš na dobrým místě, když tam mají taky kohoutky na vodu. Potřebuješ HODNĚ citrónové šťávy. Vezmi si ke stolu citrony a limety (ne kupované!!!) ze stromu a do koktejlů si přidávej hodně ěťávy z nich. Pak nebudou mít bakterie a taky paraziti moc velikou šanci 🤷‍♂️, cholera ti střeva doslova obejde obloukem. ((;

A jestli máš po okolí hodně moskytů, můžeš přidat ještě i grapefruity a taky chito!

Gus_Fring

Pose… se. Kdyžtak zaběhneš na kapačku, jestli to máš nějak placené přes cestovku, protože by ti to během 20 minut pomohlo od srajdy. :DDD

Mravenec

Filip84: Jsem právě na dovolené po 5ti letech, protože skrz covid a jiné problémy nebylo jak. 😁 Tak se budu modlit, hygiena tu moc nejede!

Zjentek: Díky za tip, zkusím!! Navíc citron i ochutí daný drink. 🍺🍹🍹

cappuccino

Ja bych to na tvem miste neriskovla, muzes si taky zkazit zbytek dovolene!
To se radeji napajej whiskou nebo necim jinym, co dezinfikuje.

Filip84

Když hygiena nejede, tak se posereš. Modlitby nepomohou.

Mravenec

Já dám vědět během zítřka, jak akce dopadla. Whisky se zde dává, sic trochu ředěna, do 0,2! 😀😀

Filip84

No, tak to bude, ještě, „to nás bůh trestá, že jsme to pili, pane!“: se zblelejš! 🙂

Mravenec

ŽIJU!!!! 😀😀😀

cappuccino

Slava! My jsme si taky nemysleli, ze bys tam neprezil! Ale musis vypalovat cerva!!