Lgee

Co se jedlo v dávných dobách před balením potravin?

To se jedlo jen ovoce zelenina a maso?

Nejlepší odpověď
annas

Co je to dávná doba? Sypké nebo tekuté potraviny bylo také nutné nějak přenášet.

V minulosti se tolik druhů potravin původně nevyměňovalo, či později nekupovalo, ale vyrábělo doma, takže se uschovávaly ve sklepě, v různých skříních atd. Lidé žili skromněji, stačilo jim to, co měli po ruce.

Mléko, máslo, sýry, mouka, pečivo, bylinky se našly na louce atd. Jinak existoval výměnný obchod – pro nákup potravin se používaly různé nádoby atd. Převažovala přirozená strava.

V pravěku – plody stromů, maso zvířat, rostliny
Starověk – pěstování obilí, luštěnin, mléka, sýry
atd.
Celou historii stravování až do současnsti si můžete pročíst v odkazu.
http://www.li­dicky.cz/clan­ky/historie-lidske-stravy-aneb-co-jsme-jedli-v-letech-davnych-a-minulych-clanek

Další odpovědi
da ny

Nejasná otázka, máte na mysli pravěk, středověk nebo 18. století… ;)
Co má společného balení potravin se skladbou stryvy napříč historií lidstva?
„První skupina lidí, z nám známých zdrojů začala péct chleba 8 tisíc let př. n. l. v Egyptě. I v České republice je toto řemeslo značně rozšířené“
Obiloviny, pícniny jsou známy již z pravěku…
Každopádně se jedly potraviny ZDRAVÉ a ČERSTVÉ (bez zbytečné chemie)..
Nádoby a koše, plátno má lidstvo k dispizici již tisíciletí.
Později papír (kornoutky na bonbony, sušená semena apod.), voskovaný – neprosákavý. Později hliníkové alu folie, alobal aj. .
Potravinové folie a vakuové balení potravin je poměrně nedávná záležitast
(+ zbytečná chemie),.
Více se vařilo a peklo doma (chléb, placky, pečivo) nebo koupilo u pekaře, cukráře.
My jsme se takové věci učili od prvního stupně základí školy 🙂