tvaruzekcz

Co jedli lidé v pravěku?

Nejlepší odpověď
Emefej

Vše poživatelné, co našli či ulovili.

Další odpovědi
Drap

živili se lovem a sběrem. Z toho jasně vyplývá co jedli. Lišilo se to samozřejmě lokalitami.

Čecho_slovák

Třeba steaky z brontosauruse, nadívané mamutí choboty, ale také něco, po čem se pralidé otrávili.

da ny

Pravěk je široký pojem.
„Jak se potraviny v neolitu upravovaly a jaké kulinářské zázraky z nich lidé dokázali vykouzlit si však můžeme jen domýšlet. S nejvyšší pravděpodobností se pekly….“ .)
Kdo chce vědět/znát, hledá zdroje informací:
V pravěku to s obstaráním jídla nebylo snadné. Své potraviny lovili a sbírali.
y S příchodem neolitu nepřestal sběr hrát svou roli. Podle paleobotanických nálezů se sbíraly jablka, třešně, bukvice, kotvice, ořechy, lesní plody, a také kořeny, listy a semena různých dalších rostlin.
http://www.vir­tualniarcheolo­gie.cz/jak-se-zilo-prvnim-zemedelcum/jak-se-tenkrat/jak-se-tenkrat-jedlo/
Kdo hledá, najde. na internetu, v knihovně aj.
https://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/jidlo-a-piti-v-praveku-a-ve-stredoveku-93313

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.