Wang

Co s vámi dělá tohle video?

http://www.you­tube.com/watch?fe­ature=player_em­bedded&v=vksdBS­VAM6g
Video je podle skutečné události. Je to bez českých titulků, ale moc nechybí- tohle je jejich překlad :

Na začátku je otázka – k čemu je život ? Abychom někoho oplakávali ?, abychom se ho drželi ? abychom ho žili déle? Abychom z něj odešli? …

Když bouchne do stolu, tak říká Projedem se na motorkách!

Průměrný věk 81, jeden neslyší, jeden má rakovinu, tři srdeční problémy, všichni degenerativní artritýdu, 6 měsíců příprav, 13 dní na cestě kolem Taiwanu, 1139 km, od severu k jihu, dnem i nocí… PROČ

Kvůli čemu lidé žijí? Kvůli snům…Co si své sny splnit!

Zdroj: www.http://cen­trumzmen.cz

Doplňuji:
česílko: mrkni na video… vsadím se, že´s ho ani neviděl! a pak napiš, „co s tebou dělá to video“. Tvůj odkaz je pak totiž už druhotnej, víš.
Text pod otázkou není k odpovídání, jen doplňuje video. Tak aspoň trochu soustředění, ano. Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Já těm chlapíkům rozumím a připadá mi ta jejich pouť naprosto v pořádku…:D

Další odpovědi
anonym

žijí nejen kvůli snům, ale je to třešnička v životě
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/povedlo-se-vam-splnit-si-svuj-nejaky-sen
Doplňuji:
mám po zhoubné rakovině. Stačí?

anonym

Na video se nemohu podívat, ale podle textu otázky se jedná o lidi, kteří ačkoliv jsou v tíživé zdravotní situaci, tak bojují. A třeba i zapomínají na svoje starosti.
Doplňuji:
Někteří lidé dovedou bojovat se smrtí i když vědí, že ji neporazí.

aramah

Semnou to nedělá nic,myslím že je to v pořádku ,sedět a čekat na konec je blbééé.
Takže žít a naplno:)
Sama nemám ráda skuhrání a stěžování se na nemoce které někteří ani nemají…
Ti chlapíci to udělali dobře :)))))

led

Šťastní ľudia!
Pripomenulo mi to nesplnený ´detský´ sen, po stopách ´Sienkievwiczových´ detí Stašu a Nely (Pouští a pralesem) a nielen na mape.
Tak sem s tou Afrikou! ´Staša´ pôjde aspoň virtuálne.

Damiana

Je to skvěle udělané propagační video TC Bank – to v první řadě. Dokonale útočí na city diváka, výborný, tklivý příběh, přecizní střih, dynamika – vše, s čím se potenciální zákazník ztotožní. Pohledy zpět do mládí – partička mladíků, vzpomínky na lásku… Splnění snu – ve stylu Nikdy není pozdě. Dobře udělané, ale pořád komerce. 🙂

Pájo

Ano, video je super.
(komerce, nekomerce).

led

Damiana, nebuďte tak tvrdo realistická. dajte nám možnosť snívať. Ďakujem.

Damiana

ad led: To není tvrdost, jen nemám ráda kalkul a obchodování s lidskými city. Jsou velmi křehké, snadno ovlivnitelné a hodně zranitelné. A mě jakákoli manipulace s nimi přijde nehumánní a sprostá. Jen jsem uvedla na pravou míru to, o co jde. A jestli to někdo nebude brát jako reklamu, ale bude při tom snít, proč ne. 🙂

led

Toto beriem, ale keď ste mi tak krásne narušili snívanie…
Viete, koľko ľudí tomu naozaj verí?

Damiana

No právě! Víte kolik lidí věří podvodným mailům štěstí? Šarlatánům, slibujícím jim zázračné uzdravení, věštcům, etc. Ano, víra je důležitá, ale ne parazitování na citech a slabostech člověka. Ale… víte, kolik lidí žije virtuální život televizních a filmových postav? Kolik se jich ztotožní s hrdiny a atmosférou vymyšlenou fabulací scénáristů? Silná osobnost umí oddělit realitu a fantazii, jsou ale i lidé, které – zvlášť pokud se ocitají ve složité životní situaci, jsou nemocní nebo sami – může to: jak jsou ti druzí „dokonalí a šťastní“(na plátně, v časopisech) úplně zničit. Anebo očekává od partnera (či okolí) něco naprosto nereálného. Výsledkem je osamocený, nešťastný a zahořklý člověk.
Víte, já radši vidím lidi šťastné a spokojené v reálu, milé, pohodové a vyrovnané. Žijící svůj život (ne ten vyumělkovaný). Ráda vyslechnu pravdivé příběhy – ve kterých se mísí hořkost, trable a zkušenosti se záblesky úspěchu, chvilek radosti a štěstí, které je i jejich blízké v životě provází. To, co skutečně prožili mají vepsané ve tváři i v srdci. A podle toho se chovají. Proto se dívám na filmové příběhy s jistou dávkou despektu a lituji ty, kteří si jimi nahrazují skutečný život. Nedopadá to dobře. Ovšem ten, kdo má nadhled a umí rozlišit fikci od reality, ať si sní a ať se baví – od toho tenhle průmysl je přece také. 🙂

led

Hmm, a doteraz som si myslela, aká radosť ukazovať život aj z dobrej stránky, nielen strasti bežného života.
Veď aj tento klip, bez ohľadu na jeho komerciu, ukazuje že možno žiť v každom veku.Veď keď si pozriem priamo tých hercov, ani tí neboli najmladší a napriek tomu žili plný život.

Damiana

Evidentně si nerozumíme… Ano, ukazovat to hezké je fajn, ale ne na tom vydělávat tím, že s někým manipuluji. Hezké může být i skutečné a pravdivé. Když má někdo to štěstí. 🙂

anonym

Pouze pro Led, ostatni prominte .. , ona totiz vi o co jde …
Led, oslika uz neshanejte. ☹
Ja si sve sny obcas plnim .. ( dnes jsme mela zmrzlinku – 3 kopecky ) , ale ten posledni – vylezt nejakou horu , podobne nasemu Ripu jsem vzdala. :(
Byla jsem s partou na takovem podobnem tomu kopecku Ripu, v Alpach , klepala se mi kolena , bylo mi na zvraceni .. , nakonec jsem se docetla , ze snidat, obedvat, veceret a spat bych musela v jednom obleceni !!
( asi v tech sateckach co jsme si sebou chtela vzit )..
holit nohy – neexistuje … !! … osli maji v piti prednost !! … " koupani " je v lavoru s tri deci vody , ktera je nekdy i tepla …
zustanu tedy " pri zemi " , u toho naseho Ripu.

  • iv-

led

Ale bol to krásny sen? Nie?

anonym

Bol. ;-(
Ale uz od zacatku skoro neuskutecnitelny.
Ale kdyz jsem o tom zacala cist, tak jsme zacala i cvicit a behat , tak alespon k necemu dobre. Zatim me to drzi. 🙂 Ale nevybehla bych ani ten Rip dolu,natoz nahoru – na horu. 🙂 -iv-

Wang

Mě to naprosto dojímá a mám z nich (aniž bych je znal) radost!

Wang

Ale houby, jaký mudruj! Zahleděný do svých bolístek a osudů a pocitů, aby s vašima citama někdo náhodou nemanipuloval… zapomínáte na to, že i chvilkově cítěný (i komerční) pocit štěstí nebo volnosti mysli, má na člověka blahodárný účinek (platí hlavně pro Damiánu). To video je takový, jaký je.. jsem dospělej člověk a dokážu odlišit, co vyjadřuje. Každej stimul, kterej mě dokáže zastavit a donutí mě zamyslet se, jak žiju a pootočí úhel mýho dosavadního pohledu, považuju za dobrej!
Je totiž jedno, co jste doposud žili, je jedno, co je v budoucnosti před vámi… současnost vše mění, vše přepisuje… a to česílko dobře přijal.

Pevnou vůli k „přepisování“ toho, „co mělo dle lékařů být“ ti, česílko přeju! Opravdu.

Damiana

Je smutné, když pocit štěstí ti musí podsouvat reklama a ne skutečný život. A právě o tom je celá komerce.

Wang

Smutné je to, že tě vůbec napadne si to o mě myslet!
;)

Wang

Máš ale pravdu, že tohle dobře udělaná komerce lidem opravdu podsouvá.. sny, co všechno by měli mít (= si koupit), sny, jak by se měli oblékat, dokonce jaký názor mít..

anonym

před 7 lety mi zjistili zhoubnou rakovinu. Buď anebo. Žiju, po 30 letech jsem si splnil jeden sen. Chceš ještě neco slyšet? To video jsem zhlédl. Jenže něco jiného je film a něco jiného skutečné prožití. Ani jsem nemusel přehodnocovat morální hodnoty, asi je mám dobře nastavené. S rakem jsem se vyrovnal za 1/2 hodiny po ohlášení lékařem. Sami lékaři se divili mé vitalitě, a aktivitě na lůžku, na kapakčkách 2 měsíce. Díky současným tech. vymoženostem. PDA+mobil a měl jsem zprávy, mejly aj. na nemocničním lůžku. V té době mi bylo 45 let. To je ještě dost daleko do stáří. V současnosti chodím i 30 km se zátěží (báglem) a prostě se nedám. Až prožiješ, pak mudruj

Damiana

ad Česílko: Dovolím si reagovat. Jsi silný člověk. Opravdu. Znám hodně lidí, které tato diagnóza položila a nezvládla ji mnohdy ani jejich rodina. Nebo se stali zlými a nenávistnými. Myslím, že právě takového člověka musí podobně vykalkulované reklamní spoty docela naštvat. Držím palce i nadále a přeji ti hodně zdraví. 🙂