Kepler

Co říkáte na Donalda dnes?

Jestli jsem to správně pochopil z probíhajících zpráv, Trump prosadil deportaci latinoameričanů zpět přes hranici okamžitě a bez soudů. Jak prosté, milá EU…

Pro vysvětlení, ani já nejsem amíkofil a Donalda jsem dosud nazýval Kačerem. Získal u mně body jak zametl s Kimem a teď tohle. Zatímco EU bezvýsledně řeší kvóty a neumí ty ksindly deportovat…

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… ač amíky nemusim, v něčem bychom si z nich měli vzít vzor …

Další odpovědi
Rohlik

Můj názor na něj se nezměnil, nemám ho rád od začátku.

Edison

USA jsou ještě větší pokrytci, než celá „Západní demokracie“ dohromady.

orwell

Copak Kim a deportace imigrantů… Ale co třeba tohle?
USA hrozí i spojencům: Přestaňte kupovat ropu z Íránu, nebo si to s vámi vyřídíme
https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/476217-usa-hrozi-i-spojencum-prestante-kupovat-ropu-z-iranu-nebo-si-to-s-vami-vyridime.html
No, já jsem už kdysi dávno zde psal, že na jásání po zvolení Trumpa je dost času, i když se mi zdálo, že je to pořád lepší volba, než Clintonová. Ukazuje se, že od žádného prezidenta USA nemůžeme očekávat zázraky. Tlaky na ně vytvářené od skutečně vládnoucích elit jim nedovolí odklonit se nějak významně od jejich záměrů. Vzpomeňme na několik jejich prezidentů, kteří byli fyzicky odstraněni – samozřejmě nějakým vyšinutým jedincem, hercem či jiným magorem, který určitě jednal na „vlastní pěst“. Někteří lidé prostého ducha tomu i věří. Takže jsem nevylučoval obrat Donalda, který se občas chová jako špatně řízená střela a nijak moc mě to nepřekvapuje. Stačí se podívat na naší politickou scénu, jak se nám někteří politici proměňují před očima.
Pro dokreslení situace uvádím opět odkaz (snad bude ještě funkční), jak to USA koulelo a koulí se zbytkem světa. Nechť si to každý přebere, jak chce.
John Perkins – Přiznání lovce ekonomik:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=EM31myP0tqE

Rokio

Clintonová by byla lepší prezidentka. Donald Trump je arogantní a egoistický hulvát, který staví peníze na první místo. Je mnoho prezidentů Spojených států amerických, kteří byli lepší než on.

zjentek

Dobrý, schvaluji! Já také, když se k večeru vyleju jak rybník a pak se snažím napakovat k sousedce s vidinou, že na svůj domov kašlu a roztáhnu se večer u ní, tak mě okamžitě vykope ze zahrady BEZ SOUDU a taky si nemám kde stěžovat, tak co?

led

…azijského obchodníka ťažko prekonať, jeho umenie spočíva v tom, že kupec je presvedčený o svojom víťazstve. Toto je pozadie Donaldovej metly, nie „jak zametl s Kimem“ Skúste sa pozrieť čo Kim získal, keď mu strecha padala na hlavu, keď už len malý závan vetra od mora mu mohol chalúpku zrúcať. Káčer mu podoprel steny, aby nabral síl na rekonštrukciu usadlosti.
Chápem hospodára, ktorý ak nič nemá, nepozvaných hostí posiela od dverí preč. Ale pri spomienkach na túlanie sa po svete, všade, kde som zaklopala na dvere, našla sa nejaká práca za kus chleba a pohár vody pre počestných pocestných. Ale možno je to v závislosti od bohatstva, vtedy som sa poučila: neklop na zlaté dvere, ťažko sa otváraju, ale dvere zbité z dosiek sa otvárajú samé, bez vyzvania.

Muffz

Osobně se mi zamlouvá, že plní to, co před volbami slíbil, snaží se to dělat co nejrychleji a nejlépe. Akorát mě trochu mrazí z analogie s Hitlerem. Ten taky dělal vše pro svůj národ a svůj stát, byl fanatik, což Trump taky je. Víří vody na mezinárodních úrovních mezi lidmi, mezi kterými by měl být asi ten největší mír, protože mají v rukou životy všech (ať si říká, kdo chce, co chce, třetí světová by snadno mohla být konečnou stanicí pro celé lidstvo).

Ono když si to převedeme na nás, tak Zeman je Trump v méně oranžové, každopádně nemůže ovlivnit tolik věcí, jako on. Bohužel. Pro migranty by to chtělo vlastní stát, ve kterém by ukázali, že vážně chtějí jen žít jako lidi, a proto migrují, a ne vykořisťovat nás a šířit zde svou víru.

Osobně bych nechtěl vidět ten chaos, co by nastal, kdyby byla zvolena Clintonová.

jirka F

u mě Donaldovo skóre stouplo z 0 na 7 z deseti možných kladných bodů.

aliendrone

Polititka USA mi nápadně připomíná představu společného vlastnictví našich „diskriminovaných“ spoluobčanů. Je jednoduchá – co je tvoje, to je moje; co je moje, do toho ti nic není! :D :D :D

Inu košile je vždy blíže, než kabát – moc se těším, až nám zase amíci budou vyhrožovat ohledně toho, že u nás diskriminujeme menšiny. (Zatímco u nich je policie rovnou střílí!) :D :D :D

Kryšpín

Trump si trochu vyskakuje u části boduje, bude usměrněn miliardáři a zbrojaří kteří řídí našeho nejlepšího přítele a policejní dohled ve světě

mzm

Nálady a slovní argumentace nápadně připomínají situaci před 2. SV…

dubraro

Já jsem mu fandil už ve volbách a moje představy nezklamal.

ivzez

To se Trumpovi povedlo!

Jirka F: Vaše skóre u Donalda by zůstalo na nule,
ale jestli si přečetl Vaše vyjádření, kleslo na –10.
(Možná jste chtěl napsat, že stouplo Donaldovo skóre u Vás.)

mzm

https://www.ny­times.com/2017/09­/18/us/politic­s/refugees-revenue-cost-report-trump.html

mzm

https://blisty­.cz/art/91641-pozor-na-svete-prave-probiha-zkusebni-zavadeni-fasismu-jde-opravdu-do-tuheho.html

led

Kepler, azijského obchodníka ťažko prekonať, jeho umenie spočíva v tom, že kupec je presvedčený o svojom víťazstve. Toto je pozadie Donaldovej metly, nie „jak zametl s Kimem“ Skúste sa pozrieť čo Kim získal, keď mu strecha padala na hlavu, keď už len malý závan vetra od mora mu mohol chalúpku zrúcať. Káčer mu podoprel steny, aby nabral síl na rekonštrukciu usadlosti.

Kepler

Možná je Kim opravdu víc prefíkaný, než se zdá. Ale možná taky platí, že lepší je mít proti sobě stabilního spokojeného diktátora, než zoufalého a zahnaného do kouta. Takový by byl schopný všeho.