Otázka pro starší a pokročilé!

Dopisovali jste si se sovětskými pionýry? Já ano, jmenovala se Nataša.

Nejlepší odpověď
dudu

No samozřejmě, neboť v době mého mládí to bylo jak se dnes říká „in“. Korespondoval jsem s chlapcem-pionýrem a s děvčetem-komsomolkou, přičemž v obou případech šlo o poněkud specifické kamarády. Zmíněný kluk bydlel ve Lvově a jmenoval se Ярослав Щерба /Jaroslav Ščerba/. Jeho dědeček byl polák, takže já mu psal česky a on odpovídal rusky. Komsomolka pocházela z nějakého města za Uralem, jmenovala se Riša a seznámili jsme se osobně. Tehdy sovětští turisté navštívili moji rodnou vesnici a ona se dvěma kamarádkami pobývala v naší domácnosti. Byla to fajn holka. Na toho Jarouška mám dodnes adresu, ale už dávno nepíšeme.

Další odpovědi
anonym

Tak to jsem si dopisovali asi s jednou a tou samou ! Moje byla take Natasha. 🙂 A posilali jsme si i balicky. Ona me vystrihovanky z NOVIN a ja ji zvejkacky a obtisky ze zvykacek Donalda. 🙂 A propisky a tuzky. Ona me ale porad jenom kusy papiru , tak jsem prestala… 🙂 -iv-

led

Na to som nemala čas, viete koľko „povinností“ majú dorastajúce dievčatá?

Doplňuji:
asi sme neboli „in“, alebo riaditeľka školy nebola až taká, aby nás do toho nútila

Drap

já taky, ale už si nevzpomínám jak se jmenovala

fcoop

Kdysi jsem zaslechl – jeden český kluk byl v Artěku= ten slavný pionýrský tábor v SSSR.
Asi měsíc po návratu ze země,kde zítra znamená včera,přišel rodičům chlapce-pionýra účet za telefon – na neuvěřitelných 75 OOO Kč.Tehdy!
On se tam zaláskoval a volal denně Moskvu – žvanil se svou láskou.
Jak jsem koupil.......

salsa verde

Já taky, jmenovala se Oxana Pantěljeva z Moskvy a nedávno jsem si na ni vzpomněla co s ní asi tak je, docela by mně to zajímalo a kdybych někde dohrabala adresu tak jí napíšu ale už ji určitě nemám a kdo ví kde je jí konec…

lexx

Ano, to se kdysi na základních školách praktikovalo, snad v zájmu utužení družby, přátelství a internacionality
mezi národy bratrských zemi, zdokonalení se v cizím jazyce a tak podobně. Dopisoval jsem si, akorát po vpádu Sovětů do ČSSR (1968) se ten hoch odmlčel sám, asi na příkaz někoho že u nás je kontrarevoluce a tedy jsme třídní nepřátelé. Taková to byla doba.