Avatar uživatele
anonym

Otázka pro starší a pokročilé!

Dopisovali jste si se sovětskými pionýry? Já ano, jmenovala se Nataša.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? led, dudu, iceT, anonym, arygnoc před 4596 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

No samozřejmě, neboť v době mého mládí to bylo jak se dnes říká „in“. Korespondoval jsem s chlapcem-pionýrem a s děvčetem-komsomolkou, přičemž v obou případech šlo o poněkud specifické kamarády. Zmíněný kluk bydlel ve Lvově a jmenoval se Ярослав Щерба /Jaroslav Ščerba/. Jeho dědeček byl polák, takže já mu psal česky a on odpovídal rusky. Komsomolka pocházela z nějakého města za Uralem, jmenovala se Riša a seznámili jsme se osobně. Tehdy sovětští turisté navštívili moji rodnou vesnici a ona se dvěma kamarádkami pobývala v naší domácnosti. Byla to fajn holka. Na toho Jarouška mám dodnes adresu, ale už dávno nepíšeme.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Tak to jsem si dopisovali asi s jednou a tou samou ! Moje byla take Natasha. 🙂 A posilali jsme si i balicky. Ona me vystrihovanky z NOVIN a ja ji zvejkacky a obtisky ze zvykacek Donalda. 🙂 A propisky a tuzky. Ona me ale porad jenom kusy papiru , tak jsem prestala… 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Na to som nemala čas, viete koľko „povinností“ majú dorastajúce dievčatá?

Doplňuji:
asi sme neboli „in“, alebo riaditeľka školy nebola až taká, aby nás do toho nútila

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

já taky, ale už si nevzpomínám jak se jmenovala

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Kdysi jsem zaslechl – jeden český kluk byl v Artěku= ten slavný pionýrský tábor v SSSR.
Asi měsíc po návratu ze země,kde zítra znamená včera,přišel rodičům chlapce-pionýra účet za telefon – na neuvěřitelných 75 OOO Kč.Tehdy!
On se tam zaláskoval a volal denně Moskvu – žvanil se svou láskou.
Jak jsem koupil.......

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
salsa verde

Já taky, jmenovala se Oxana Pantěljeva z Moskvy a nedávno jsem si na ni vzpomněla co s ní asi tak je, docela by mně to zajímalo a kdybych někde dohrabala adresu tak jí napíšu ale už ji určitě nemám a kdo ví kde je jí konec…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Ano, to se kdysi na základních školách praktikovalo, snad v zájmu utužení družby, přátelství a internacionality
mezi národy bratrských zemi, zdokonalení se v cizím jazyce a tak podobně. Dopisoval jsem si, akorát po vpádu Sovětů do ČSSR (1968) se ten hoch odmlčel sám, asi na příkaz někoho že u nás je kontrarevoluce a tedy jsme třídní nepřátelé. Taková to byla doba.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek