Kepler

Co nakonec porazí Rusko?

Neschopnost armád, Putinova nemoc, ekonomický kolaps země, nebo něco jiného?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Co my víme, když nakonec ani nebudeme smět přemýšlet, natož o tom, co si myslíme, diskutovat? Možná je odpověď na úrovni zde:
https://kechl­ibar.net/2022/03­/05/stripky-z-bojiste-ii/

Další odpovědi
aliendrone

Tohle není to, co mě trápí. Ať už to dopadne jakkoliv, tak pro nás je to z dlouhodobého hlediska PORÁŽKA. Nejde o okamžité ekonomické dopady, které již teď vidíš.
Rusko doslova vrhneme do náručí Číny (ta už radostně vrtí ocasem!) – a JACÍ JSME BYLI? Vznikne největší trh na světě, surovinově i lidskými zdroji zcela soběstačný, a bezkonkurenčně bohatý. Podívej KAM se rejže dostali za 50 let z období HLADOMORŮ!

V Evropě panuje představa, že Čína je „zaostalá“ a tato představa se usilovně posiluje v médeiích. OPAK je pravdou! Dnes je Čína již v mnoha ohledech DALEKO PŘED NÁMI a náskok zvyšuje. A tam, kde ještě není – inu dej tomu 5–10let, uvidíš!

Za dalších 50 let bude eko-elekrodebilně ekonomicky zruinovaná Evropa víš kde, až bude stát tváří v tvář RUSKO-ČÍNSKÉ koalici (a to i kdyby na ni USA nehodilo bobek, jakože se to dá velmi pravděpodobně čekat). Ještě s láskou a rádi budeme vzpomínat na „nebezpečí“, které nám „hrozilo“ od Putina. :(

No, to já už naštěstí budu prdět do hlíny. :)

_Bůh_

Člen ruské tajné služby FSB to poměrně detailně popsal ve své zprávě. V angličtině je dostupná zde: https://twitter­.com/igorsushko/sta­tus/1500301348780199937

Ve zkratce obsah zprávy:

  1. Ruským analytikům z FSB nebylo řečeno, že bude válka s Ukrajinou, pouze měli analyzovat možné dopady takovéto akce. Výsledky analýzy byli tudíž ve prospěch Ruska, jakkoliv nekorespondovaly s realitou – protože takhle se v Rusku pracuje, kdyby napsali, že to není pro Rusko výhodné, tak jim řeknou, že analyzují špatně. Analytici nečekali, že se takový scénář skutečně odehraje.
  2. Dále zpráva zpochybňuje atomový útok, protože odpálení neschvaluje pouze Putin, ale řada jiných osob + zřejmě plutoniové palivo je potřeba každých 10 let měnit, což se zřejmě nestalo.
  3. Ze 20 ruských výsadků měl pouze jeden rádoby úspěch. Výsadky nebyly připraveny, ani vrchní důstojníci do poslední chvíle nevěděli o útoku. Nikdo neměl čas se připravit. Rusko mělo převzít Kyjev do 2–3 dnů, nyní je vojensky vyčerpáno. Nečekali takový odpor. Nyní i v případě dobytí Kyjeva by bylo potřeba minimálně 500 000 osob na celou Ukrajinu k zajištění řádné okupace, ale taková logistická operace aktuálně není možná.
  4. Rusové mají čas maximálně do června, poté přestanou chodit platby za ropu a plyn – bude teplo. Sankce je drtí už teď.
  5. Rusové ztratili kontakt s hlavní kolonou, nikdo neví, kolik Rusů přesně padlo. I kdyby byl nyní zabit Zelenskyj, úroveň nenávisti Ukrajinců je podobná jako v Čečně, odpor neutichne.
  6. Rusko chtělo odlákat pozornost Západu od Ruského jara na Krymu, proto vytvořilo konflikt na Donbasu, který mohlo využívat pro vyjednávání.
  7. Podle názoru FSB je možné provést (tzv. „low-yield“ /tactical/ slabý – nízká explozivní síla) nukleární útok na Ukrajině. Taková akce nicméně nikterak neprorazí ukrajinskou obranu, měla by pouze za účel zastrašit Západ, aby zmírnil sankce. Co když to ale Západ neudělá?
  8. Naryshkin (ředitel tajné služby) zpracovává podklady pro to, aby se mohlo říct, že Ukrajina disponuje tzv. špinavou bombou – vina za invazi má být svalena na Ukrajinu. Tu však dle FSB nelze vytvořit v tajnosti, Západní vlády tomu zřejmě nebudou věřit.
  9. FSB předpokládá do 2 týdnů stav v Rusku jako v 90 letech – „hladové dny“. Rusko a Ukrajina jsou největšími vývozci obilí, takže do budoucna budou v těchto oblastech výpadky kvůli válce – opět hlad.
  10. Ruské jednotky v Sýrii – docházejí jim zásoby, brzy přijdou vedra – potřebují podporu, která je nicméně aktuálně na Ukrajině.

Zdroj informace: https://twitter­.com/christogro­zev/status/15001965­10054637569 Zpráva se považuje za potvrzenou, přinesl ji zakladatel gulagu.net. Dva anonymní zdroje z FSB potvrdily autentičnost zprávy, jakkoliv nesouhlasily se všemi závěry ve zprávě.

FSB ze zřejmě staví proti válce. Dost mě překvapuje, že federální úředníci jednak nebyli VŮBEC informováni o budoucích plánech, jednak že polo-otevřeně vystupují proti válce.

Zřejmě také pomáhají Zelenskému:
„Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj za poslední týden přežil nejméně tři pokusy o atentát, píše britský list The Times na svých internetových stránkách. Zabít se ho údajně pokoušeli žoldnéři z ruské Wagnerovy (v přepisu z ruštiny Vagnerovy) skupiny a příslušníci speciálních jednotek z Čečenska. Wagnerovcům i bojovníkům z Čečenska pokusy o atentát zmařili příslušníci ruské tajné služby FSB, kteří se staví proti současné válce, tvrdí The Times.“
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/svet/ze­lenskyj-za-uplynuly-tyden-prezil-tri-pokusy-o-atentat-zmarit-je-meli-clenove-ruske-tajne-sluzby-fs.A220304_104­522_ln_zahrani­ci_rkj

Toliko k informacím na internetech, za mě je invaze na UA v troskách – bránit je snazší než útočit, a Ukrajina má dostatek podpory Západu na ubránění se. Druhá věc jsou civilní ztráty, které budou vysoké – následkem je však kompletní izolace Ruska od světa.
Stav v Rusku – dnes stále mají peníze za ropu a plyn, ale až se oteplí, tak nikdo nakupovat nebude. Nebude jak odolávat sankcím (dnes se odolává zavřením moskevské burzy + aplikací devizových rezerv + příjmy za ropu a plyn – ale to všechno v létě už prostě nebude možné). Rusko bude uzavřené do sebe jako Severní Korea, nebo zbankrotuje. Nová vláda po svržení Putina nebude demokratická, protože Rusko nemá demokratickou tradici. Zřejmě by nová vláda byla pod vlivem Číny.

zjentek

Jako všude jinde. Ukrajinky veselé v rozkroku.

Kazatel

Nedostatek vodky.

Krupice

Rusko se porazí samo.