dudu

Co myslíte, je to hoax nebo pravda?

Thomayerova nemocnice v Praze získala unikátní přístroj, který dokáže odhalit smrtelná nádorová onemocnění a pacientům ušetří bolestivá vyšetření, atd......
Jeho hodnota je téměř 6 milionů Kč. Pro nemocnici ho pořídila Nadace Agrofert.
Kdyby to byl někdo jiný, už by to věděl celý svět. A televize všechny mlčí a mlčí.
Tato zpráva není vycucaná z prstu, jako spousta jiných zpráv ČT.
Hlavně že víme, že je Pizingerová těhotná!!!!

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tvá otázka je DOST zavádějící, vyznívá totiž jako kdyby šlo o bůhví co. Proto jsem ze zvědavosti trochu zapátral a…

  1. Není to žádné zázračné „future scifi“, ale normální ultrazvuk s elastografií > http://www.ftn­.cz/clanky/nap­sali-o-nas-novy-ultrazvukovy-pristroj-pomuze-tisicum-pacientu-tv-prima-607/ , o nějakém nadstandardním odhalování nádorů NEMŮŽE být řeč.
  2. Protože mám v rodině servisáka lékařských přístrojů, tož jsem se informoval na jejich ceny – obvykle kolem čtvrt mega, ale mohou se vyšplhat na půl (ty s elastografií), i ten mega nevyloučil. Šest mega se mu zdá nadstřelené, ale pokud by šlo o nějakou světovou VERY HOT supernovinku (kterou nikdo jiný neumí), nemůže to spolehlivě vyloučit.

Proč se o tom zmiňuji? Jakmile jde někde o „dobročinnost“, VŽDYCKY v tom hledej prasárnu NON PLUS ULTRA, téměř nikdy nebudeš zklamán a NAJDEŠ JI!
Buď jde o daňové „bruslení“, praní prachů, „já na bráchu, brácha pak na mě“ či jen obyčejné „chci se mít fajn, s minimem úsilí a rizika při velmi nadstandardním příjmu“. Cena přístroje by tomu odpovídala, že si „někdo někde či někomu pomohl“. Jisté je, že obdarovaný bude kývat (když dostal něco zadarmo) a všichni jsou spokojeni.

Takže – MOC NERAD bych ublížil dobrému počinu, POKUD je to opravdu DOBRÝ POČIN. Což nevím, ale v těhle věcech se vyplatí být skeptický, jak jsem předeslal. A to co vypadá na první pohled jako čin hodný potlesku, MŮŽE být jen hnusná sprosťárna (a OBVYKLE to tak bývá). Proto bych byl v jásání opatrný a nejdřív bych to pořádně prověřil – pokud ti to za to stojí, abys třeba náhodou nebyl VELMI zklamán. Ale znovu opakuji – NERAD bych nějak podrážel dobrou věc, POKUD je to „dobrá věc“. ;) :)

Další odpovědi
Kepler

Takových drahých přístrojů v nemocnicích se každoročně objevují snad desítky. Myslím, že je jedno, kdo to financuje Některé se do médií dostanou, jiné ne.

Drap

Těžko odhadovat. Říká se ale, že na každém šprochu je pravdy trochu.

Pepa25

Je to zpráva jak z rádia Jerevan:

  • nestalo se to teď, ale před rokem
  • není to unikátní přístroj, ale utrazvuk spojený s dalšími přístroji
  • média o tom samozřejmě informovala – viz odkaz

Na druhou stranu aspoň částka sedí 🙂

Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/thomayero­va-nemocnice-ultrazvuk.A190514_113­304_domaci_linv

Hufnágl

Tak určitě to bude pravda, viz: https://www.nadace-agrofert.cz/ , ale spousta lidí „nesmí“ věřit všemu, co pochází z „Nadace“!

Emefej

Někde jsem o tom četl, je to víc než rok.

aliendrone

Pepa25>>> Kde jsi našel tu cenu toho přístroje? Bereš ji snad z toho článku?

Totiž… kdybych já měl nadaci, tak by URČITĚ dokázala nakoupit flašku běžného rumu za 200 000Kč od kamaráda (se kterým se pak šábnu) a následně ji darovat bezďákovi, který na oplátku vděčně potvrdí cenu. ;) :D :D

Pepa25

Ano, v článku je „Zařízení za necelých šest milionů korun zakoupila Nadace Agrofert“. Podle toho jsem tu zprávu také našel. A ano, dudu mluví neprávně o „hodnotě“, ta je neznámá, zaplacená CENA byla 6 mega.