Werwolfo

Co musí člověk vystudovat, aby se mohl stát učitelem?

jaké jsou možnosti a jak je to např. s učiteli, kteří mají titul Mgr.? Co vlastně vůbec studují a jaká je náplň a předpoklady?

Nejlepší odpověď
annas

U učitele se vyžaduje vysokoškolské vzdělání, a to buď na přírodovědecké, filozofické nebo pedagogické fakultě pro určité stupně výuky – učitelství pro 1. stupeň základní školy, pro 2. stupeň a pro střední školy. Studium je magisterské.

Pokud má pedagog jiné vzdělání než obor učitelství, musí si je doplnit a složit zkoušky z pedagogiky a teorie vyučování.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-vzdelani-potrebuje-ucitel-ktery-chce-pracovat-pouze-na-pul-uvazku

Další podrobnosti o učitelském vzdělání najdete v odkazu

http://www.jcu­.cz/pro/zajem­ce/information_for/ap­plicants/infor­mace-pro-uchazece-o-studium-ucitelstvi

Další odpovědi
Drap

Pedagogickou fakultu. Samozřejmě občas učí i lidé s jiným vzděláním, ale většinou si pedagogické vzdělání doplnili.

Nuk nuk

Ideálně gymnázium nebo střední pedagogickou školu a poté vybraný obor nebo aprobaci na pedagogické fakultě, kterékoliv z univerzit.
Doplňuji:
Na pedagogických fakultách už se studium zaměřuje na aprobaci, tj. na předměty, které se učitel chystá učit, takže i předpoklady k přijetí zahrnují hlavně znalosti v daném oboru (předmětech).

Warbandák

Určitě vysokou školu. To je jasné

LeVovič

Já předpokládám, že studují pedagogii, kde si vyberou obor, který budou v budoucnu vyučovat :)

anonym

Musí získat alespoň tzv. pedagogické minimum – a pak nějaký obor, který bude (chce) vyučovat.
Pokud jde o „mgr.“ – počti si – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­gistr , získáš jej na těch VŠ, jejichž vystudováním nezískáš titul ing.

Krakis

Všichni mají pravdu akorát zapoměli na to základní-sebeobranu,nejlépe černý pásek v nějakém asijském bojovém umění. 🙂