Palpatine

Co mám dělat v této situaci popsané v popisku?

Kamarádka se mi dnes svěřila, že svého přítele podvedla a on o tom ještě ani neví. Vlastně o tom vím jen já a mám z toho špatný pocit, protože její přítel je můj velmi dobrý kamarád, kterého znám několik let. Musel jsem jí slíbit, že to nikomu neřeknu. Ale mám špatný pocit z vědomí, že můj dobrý přítel byl takto podveden. Měl bych mu to říct? Jenže když mu řeknu, tak si znepřátelím nejspíše oba dva.Ale, když mu to neřeknu a on zjistí, že jsem o tom věděl, tak se semnou zřejmě bavit ani nebude. Co bych měl v této zapeklité situaci dělat, tak abych si neznepřátelil oba ale abych nemusel mít výčitky svědomí z toho, že se mému kamarádu lže? Předem musím říct, že jsem do této situace nechtěl být zatažen ale již se stalo.

Nejlepší odpověď
Kepler

Úvodem jsi kamarádce neměl slibovat mlčení. No, stalo se a teď je dilema. Existuje nějaká mužská solidarita, tím spíše, že se jedná o dobrého kamaráda. Tak co ti přijde lepší: přijít o nejlepšího přítele, nebo o nějakou kamarádku, která ho podvedla? Myslím, že opravdu dobrý kamarád ten bonz nebude považovat za podlost. Jednou ti možná poděkuje. Když tak jenom naznač, ať kritickou otázku své přítelkyni položí sám. Dá se to zařídit i diskrétně, aniž by vyšla najevo tvoje role. Třeba ať kamarád trošku zapátrá a hodí udičku.

Další odpovědi
Edison

Mlčeti zlato… Jsou to věci mezi nimi… Pokud se s Tebou přestane bavit, artgumentovat tím, že to jsou věci mezi nimi dvěma. Pokud to nepochopí, nemá dál smysl lpět na přátelství. Prostě být tebou… koukal bych na to zapomenout.

Doplnění: Když to neřekneš, budeš ten špatnej. Když to řekneš, tak taky. A když to řeknež až na naléhání, tak jak by smet.

Mc Merkurion

… tak mu to napiš, vo psaní nebyla řeč, když tě ta kámoška tak doběhla … klidně i anonymně z jinýho čísla, budeš mít dušinku klidnou …

da ny

Kamarádka nebo kamarád…?
Divím se, že jste byl vůbec ochoten toto sdělení vyslechnout…
Pokud Vám někdo něco sdělil a Vy jste přislíbil mlčenlivost. Mlčte, zapomeňte.
Neřešte, nesuďte, nemudrujte.
Nechápu, proč byste Vy měl mít výčitky.
Lež má krátké nohy.
Může to být jediné „selhání“ nebo zvyk. Cizí vztahy neřeším. .

Michala11

Zkus se na situaci podívat očima kamaráda, chtěl by jsi to vědět, nebo být klamán? Ulítnout může každý, ale kamarádka se nezbavuje svého špatného svědomí, tak že by takhle zatěžkala jinou hlavu a zatížila kamarádství. Souhlasím s Keplerem, lepší radu tady asi nedostaneš.

aliendrone

I když to vypadá na první pohled jako dilema, tak ve skutečnosti je to lehké rozlousknout. Chápu, že se cítíš povinován dostát svému slibu, ale uvědom si, že s tebou kamarádka DOST nehezkým zůsobem vyběhla. Moc dobře věděla, do jaké situace tě tím staví, nejspíš s tím přímo POČÍTALA. Na to, aby se svěřila někomu „vhodnějšímu“ než tobě jistě někoho má, PŘESTO tak učinila.

Ergo platí – jakmile se někdo pokusí ZNEUŽÍT tvých morálních zásad proti tobě, jsi doslova automaticky oprávněn je hodit za hlavu, tudíž slib neslib, použij vynikající radu McMerkuriona, a i kdybys měl pochybnosti, zda-li je to v pořádku, klidně je ignoruj, protože na hrubý pytel, který na tebe ušila, patří i hrubá záplata.

Cokoliv jiného se obrátí proti tobě! Kdo ví, možná je to všechno jen z její strany „zkouška“, nakolik jsi loajální kámoš [ukáže se, že i to celé vymyslela], nebo to je snaha předejít něčemu, na co bys přišel tak jako tak – a normálně bys to kámošovi řekl, což je nyní „obtížné“, každopádně jsi v situaci, kdy tě může dostat do pěkného sajrajtu to, když to kámošovi řekne, žes o tom věděl – pokud se s ním rozejde, což je dost dobře možné.

Pokud to kámošovi, kterého dobře znáš řekneš, možná bude na tebe nakrknutá – no a co? Za měsíc už může chodit s jinou a tebe to trápit nemusí, venkoncem je to JEJÍ DVOJNÁSOBNÁ chyba, jednak se neměla kurvit, druhak když už, tak to neměla říkat tobě! Pokud budeš držet hubu, následky za stejný měsíc budou DOST horší. Jak vidíš, je správné řešení VELICE snadné! :)

Drap

Bral bych to, že je to problém těch dvou a nic bych neříkal. Ono se to časem nějak vytříbí.

orestez

Jsou dvě možnosti. Ta první je, že „ta“ je tobě a tvému kamarádovi míň, než skutečné kamarádství.
Druhá možnost je, že už nejste kamarádi. A on má štěknu. Koho chceš chránit?

Mp2

Asi takhle kamaráde..

1*) Pokud to víš a chceš dělat, že ti to nikdy neřekla, tak nejsi jeho kamarád a v tom případé omez přátelství s ní i s ním. Nech to jak to dopadne a cy**er se na to. Tebe to bude žrát – fujtajbl, je mi z tebe na zvracení..

2*) slíbil jsi ji ze to nereknes, protoze jinak by ti to ani neřekla. To ze ti to rekla znamena ze ji to štve.
Otazka je zda se to bude opakovat.
*promluv si s ní. Jak to s nim mysli važne, jestli se to nebude opakovat.. Mjsiš jí dohbat skoro až k breku, aby ti slibila, ze uz se to ne jde NIKDY opakovat..
*pokud uvidís aspon slzu v oku, oak vidis, ze ho ma ráda..
*pokud se rozbrečí, pak je to víc než jasný :)
*pak ji navrhni aby mu to řekla
*TY něják usuď, podle jeji reakce jestli si zaslouzi druhou šanci.

3*) pokud je to opravdu tvuj dobrej kamarád a ona tě nepřesvedci, ze by si druhou šanci zaslouzila.. Pak mu to řekni…

Kryšpín

Kamarádku solidně ojet a budeš přesvědčen jakou má kamarád kvalitní přítelkyni, poté se rozhodnout, poněvadž kamarád taky rád.

Dochy

Neplést se mezi ně. „Kamarádku“ upozornit (pokud jí to nedošlo) že Tě dostala do dost blbé situace a že si nepřeješ dané téma jakkoli dále řešit, dokud si ho nevyřeší oni mezi sebou. Pokud to nebude respektovat, necítil bych se vázán jakýmkoli slibem. Přesto je pořád otázka zda „bonzovat“ či ne. Záleží na situaci. Obávám se že jakákoli aktivita i neaktivita se Ti může vymstít…

Palpatine

Děkuji všem za rady. Nakonec se to vyřešilo zcela prostě. Sama se mu na můj nátlak přiznala. Tím pádem kamarád ví, že jsem o tom věděl ale taky to, že jsem doléhal na jeho přítelkyni aby se mu přiznala, ale zároven jsem neporušil slib, který jsem jí dal a neřekl jsem mu to. Dále si to řeší mezi sebou a nikdo na mě není naštvaný.

Edison

Ještě pozor na jednu situaci: Kámošovi to řekneš, on se jí na to zeptá, ona to popře s tím, že sis to vymyslel protože jsi je chtěl rozeštvat, nedej bůh, aby vynesla trumf v tom smyslu, že jsi za jeho zády po ní šel. Takže… si to přeber, jak chceš. Já bych držel hubu… Jak tu taky někdo píše: Být na místě tvéha kamaráda… chtěl bys to vědět?

aliendrone

Tuto možnost jsem ani nezmiňoval, protože je implicitně TAK jasná, jako že ve 12 hodin je poledne.
Takový scénář zajisté možný je. Pokud nastane, RADUJ SE! Přijdeš sice o „kamaráda“ debila, ale v podstatě bez vynaložení jakéhokoliv úsilí, které by stálo za řeč.
Celý tvůj život závisí na tom, JAKÝMI lidmi se obklopíš. Pokud to budou degeši, jak myslíš že to bude vypadat? ;)
Prostě pokud se to stane, dovolím si vyslovit, že bys jí měl být dokonce za to vděčný (ne že by tě to k něčemu zavazovalo)! Odvedla za tebe práci, kterou jsi měl udělat sám a neudělal – ať již z jakéhokoliv důvodu! :)

orestez

Ještě si vzpomenout, kdo je kamarád/ka a kdo podružný kamarád/ka od skutečného kamaráda/dky. První, dávný, bývá na celý život.

orestez

Každopádně kamarád je kamarád a ten se nezradí. Nejen, že si pomaháte. V budoucnu se stavbou domku, půjčování všeho. Baba nepomůže v ničem. Jenom řve kde jsou ty peníze.
Navíc si Paplatine říkáš o průser. Až na to dojde, tak ta tvá kámoška řekne že máš jednu varli níž, že tě měla taky. Nevím, jak se budeš bránit až ti neuvěří. Klidně mu ukaž to své dilema zde. Nikdo nejsme neomylní. Nevěděls co tím. A pak to oslavte.

orestez

Drape, to není jen tak. Co když se po čase u piva prořekne a kámoš se ho na to zeptá: Tys o tom věděl? Si to dá dohromady a nebude mít ani běhnu, ani kamaráda.