Kepler

Co mají společného slova obsahující „august“?

V cirkusech tak byl označován šašek, v antickém Římě to byl Augustus, který šaškem rozhodně nebyl a konečně v mnoha jazycích to znamená srpen.

Nejlepší odpověď
annas

1. Jméno August = vznešený, původ z latinského přídavného jména augustus.

D. Moldanová Naše příjmení

2. august srpen – pojmenování na počest reformátoar kalendáře Augusts
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Srpen

Stejný základ

3. šašek, klaun august – původ jiný – někde se uvádí z holandštiny, jinde z němčiny.

„Původ slovo Auguste . předpokláá se. , že pochází z německého slangového slova pro idiota nebo klauna, protože první postava tohoto druhu byla hrána jako nemotorná a ne příliš jasná.“

https://www.clow­nantics.com/blog­s/clownantics-blog/auguste-clowns

Charakteristika „červeného“ klauna.
"Auguste nebo červený klaun ; role auguste se liší od role bílého klauna. V přísných klasických evropských cirkusech minulosti nebyli augustové nikdy popisováni jako klauni, protože technicky to nebyli podněcovatelé, ale příjemci komických akcí. Augustové jsou ti, kteří dostanou koláče do obličeje, vystříknou je vodou, srazí je na zadek, náhodně sedí ve vlhké barvě nebo si nechají strhnout kalhoty

https://cs.qaz­.wiki/wiki/Cir­cus_clown-

SNČ

1. "august – cirkus. tradiční typ hloupého klauna, který se nechá vždy napálit, bývá partnerem *bílého klauna (obvykle má však více sympatií diváků), jeho atributem je červená bambulka na nose vyvinul se ve Francii na přelomu 18. a 19. století z commedia dell’arte, jeho dávným předchůdcem byl dvorní šašek; jako jeden ze symbolů klasického cirkusu jej použil např. dramatik Pavel Kohout v názvu své hry August, August, August (1967).

2. bílý klaun a červený klaun – – filtrklaun a ugust klaun. Hodný x "nechutný, protivný " ve francouzštině. .Název filtrklaun zanikl a zůsttal a-gust.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=qu%27est-ce+que+ao%C3%BBt&oq=­qu%27est-ce+que+ao%C3%BBt&aq­s=chrome..69i57&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Další odpovědi
Kelt

Takže je třeba znát trochu latinu. Názvy měsíců pocházejí z latiny. Nejprve začínal rok bojem, který byl zasvěcen bohu války Marsu, proto Mars, Marcius a pod. Další měsíc byl zasvěcen Afroditě, bohyni lásky, proto April. Další měsíc byl věnován starším Maior, proto maius, máj a další mladším, Junior, Junius. Každý měsíc měl 30 dnů. No a na počest dvou císařů Caesara – Gaius Julius Caesar – je Julius a na počest císaře Augusta – Augustus, Další měsíce jsou pořadové – September, October, November, December – bylo 10 měsíců.* Pak to posunuli, rok začínal dle boha Januse, o tom Februaru moc nevím. A pokud bylo vystoupení se šaškem hlavně v srpnu, tak se asi lidé na toho šaška těšili a volali august – ale to jsem si vymyslel. Do té * jsem napsal co vím, pak už ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.