dust8

Co mají Rusové za problém, že jsou tak agresivní vůči Ukrajině?

Nejlepší odpověď
xiperio

Debilní vládu v čele s Putinem.
Obyčejný Rus nechce válčit.

Další odpovědi
_Bůh_

Problém mají ten, že 1984 je pro ně realita. Ve školách se u nich vůbec neučí, že Sovětský svaz zaútočil jako agresor na Polsko. Slovo Katyň v Rusku neznají, a kdo jej zná, tak sedí v chládku.

hapiky

Rusové s tím mají problém odjakživa. Nepřestanou, dokud nebude celá planeta pod jejich vlivem. (Planeta Rusko).

Kazatel

Říkali v prozápadních médiích? Pokuď je to pravda, Rusové mají vojáky na svém území cca 200 Km od hranic Ukrajiny (porovnej kde všude po světě jsou alokované jednotky USA mimo jejich území). To ostatní je hra a provokace západu. Pod taktovkou a se silným dirigentem za zády (pro kterého je Rusko od 2. světové prvořadým úhlavním nepřítelem), to vypadá, že Ukrajina začala porušovat Minské dohody a pálí na Ukrajinská území plná ruského obyvatelstva, jež je pod samosprávou separatistů (což se Ukrajině pochopitelně již 7 let nelíbí).

da ny

Nic. Nechtějjí mít NATO na prahu dveří.

„Rusku jde sotva o Kyjev.“
Na Donbasu se bojuje několik let. Jedná se spíše o „válku OBČANSKOU“, na historicky ruském/sovětském území. Provokace a ostřelování z obou stran. Se vzájemným ostřelováním (více z ruské strany), se tak nějak počítá (uvedl český vojenský generál, Jiří šedivý v TV).
Tyto 2 REPUBLIKYSE e svými akcemi/provokacemi (s případnou neoficiální provokací/pomocí ruských nestátních organizací „možná“ i některých vojáků a „překabátěných vojáků“) SAMY SEPARUJÍ OD UKRAJINY… „Začnou si hrát na samostatné republiky“. Může jít o postupné rozebírání Ukrajiny.

Soustřeďování ruských vojsk u hranic začalo vloni na jaře.
Putin nechce mít NATO na prahu dveří, odvolává se na dřívější úmluvy/sliby.
Tehdy možná ještě „Západ“ nepočítal s Majdanem (jeho úspěchem) na Ukrajině (přidávám já) ;D
Putin z toho potřebuje diplomatickou cestou „vycouvat se ctí“, aby neztratil svou tvář, před národem(domnívá se Šedivý). Soustřeďování našich vojsk (Rumunsko, Maďarsko), považuje za kontraproduktivní, zbytečné, posilování provokace….. Na ruské a běloruské straně probíhají neustále nějaká vojenská cvičení.

Současná síla vojsk, ani rozpoložení neodpovídá válečnému postavení, řekl český generál.

Jestli ty 2 republiky (někdo v nich) chtějí patřit tam, kams e cítí příslušné (výsledky referenda v minulosti Kyjev nerespektoval) nebo je to „pouhá ambice“ Ruska se asi těžko dozvíme.