setapouch

Pokud vznikne Novorusko, jak dlouho zůstane nezávislé, než se spojí se Staroruskem? A jak dlouho vydrží zbytek Ukrajiny?

Nezávislé Novosudety, pardon, Novorusko vydrží podle mého tak dlouho, než se podepíší potřebné přístupové listiny, s jejichž přípravou se už určitě začalo.
A na nezávislost zbytku Ukrajiny jsem skutečně zvědavý. Hitler vydržel čekat skoro půl roku…
Doplňuji:
V tom případě jsem válečný štváč. Ne, že bych si přál světovou válku, ale Putina je nutné zastavit. A jestli se nedohodne USA, EU a Čína, tak třeba i silou (nebo zákeřně). Kam vede politika appeasementu, to víme velice dobře. Bohužel to ví i Putin.

Nejlepší odpověď
anonym

Jo – agresivitu Ruska lze oprávněně přirovnat k agresivitě ´stalinistického´ SSSR (blahé paměti) či ´hitlerovského´ Německa.
Bohužel.
___
Jak dlouho vydrží „už žádné územní nároky“??
Čertví.
Doplňuji:
Ad Doplnění: Souhlasím…
Poměrně nadějnou informací je, že se ´jednohlasná lidová podpora´ Putina začíná poněkud bortit, ale nejsem si jist, zda je dostatečně včas a dostatečně výrazně.
Dalším – poměrně nadějným, faktem jsou separatistické snahy Sibiře.
A dalším to, že Rusko – přes ´plnou hubu keců´ prostě nemá dost peněz na nějakou novou ´studenou válku´ – ani Čína už není tím ´ideologickým spojencem´, který by Rusko dotoval surovinami a financemi ´zadarmo´.
😉

Další odpovědi
zzzzz

Tuhle „válku“ má Putin už dávno vyhranou:-(((
Čína by stála na jeho straně:-((( Často se tak i v OSN děje, kde vetuje Rusko, tak i ˇCína a naopak:-((

Svět mu ustoupí, vznikne Novorusko, dobrovolně se pak přidá k Rusku. Jiná možnost než ustoupit není:-((( Jedině válka, ale to by při dnešních zbraních byl konec všeho, a za to Ukrajina světu nestojí.

fcoop

Rus rozumí tomu,když se na něj vycení zuby. Vzpomeňme na Kubu.

Tomu........... a vodce.

Názory některých lidí na tento průšvih,ze kterého by se lehce mohl stát Průser,jsou fantaskní. Kam na ně chodí? Zřejmě se čerpá ze „zkušeností“ starých soudruhů,kteří s dojetím vzpomínají na časy,kdy chodili na cvičení Lidových milicí a ve volném čase buzerovali lidi, coby PSVB.

Fienir

Je dobře, že Rusko podporuje separatisty, kteří nesouhlasí s nelegální ukrajinskou vládou. Kdyby i ČSR v roce 1938 měla takového kamaráda, možná by žádná Mnichovská dohoda nebyla.

mosoj

No nevím jak dlouho vydrží , beze zbraní EU, nakonec na sobotním sumitu EU to bylo potvrzeno. Je to tak jak jsem před 6 měsíci napsal. Porošenko zůstal sám ! Rusko s USA si to dohodlo. Ostatní je jenom šaškárna. Zima se blíží .

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-si-rusko-narokuje-krym-proc-ho-chce

Rus jasně ukázal ( nic jiného mu nezbývalo) kde je červená čára a nikdo proti tomu nic nezmůže.
Nejsou proti tomu nástroje mimo světové války.
Pokud to někdo chce je to válečný štváč.

Doplňuji:
V tom případě máš smůlu.

Mirdas

Před Putinem kdo měl sen o vlastní říši byl s tou tisíciletou Hitler a tak doufám že ani tato nebude mít dlouhého trvání a hlavně dalšího rozšiřování na úkor nevinních obětí z řad civilistů.
Také doufám, že již konečně přívrženci tohoto novodobého diktátora se probudí.

Agneta

Do čeho se chceš míchat, a nás k tomu potřebuješ taky? Tak když jseš tak chytrý, tak budeš muset platit…finančně to poznáš, když podporuješ sankce, a v zimě budeš muset klepat kosu, když máš rád konflikty, do kterých ti nic není :DDD
+++
A nesrovnávej Putina s čertem. Jeho předchůdce, ten ožrala by ti pasoval co? No Americe taky…Kdo bude v budoucnu rozmíchávat konflikty – to bude USA, a nikdo jiný, už teď to tak je !!!
Ukrajina na to měla času dost, ale nikdy neuměla nic jiného, než EU jen vydírat – kvůli Černobylu například. Ale i o jiných platbách vím – v první pol. devadesátých let přišlo 400 miliónů DM, a hned si z toho nějaký Viktor 250 strčil do kapsy…a jelikož si zařídil imunitu, tak to z něj nikdo nemohl vytáhnout…no mají jen co si zaslouží, a do budoucna bude ještě srandy dost. 60 miliard € potřebují už zase „okamžitě“, takže se ještě dost nasmějeme :DDD

led

Žiadny štát nie je nezávislý, každý štát je v spojení s inými štátmi. Žiadny štát nemôže prežiť osamotený, bez vonkajších väzieb s ekonomikou iných štátov.
Ide naozaj o Ukrajinu a jej celistvosť?
Tento príbeh odohráva sa pred oponou dejín a v zákulisí sa odhráva iná hra, iná tragédia hodná Shakespearovho pera a Machiaveliho umu… Kto riadi aktérov tejto, prísun rekvizít, i emécie divákov…
A čo tie rôzne sankcie, jablková a celkovo obchodná vojna. Nejde tu o riešenie ekonomických problémov EU a veľkého vodcu svetového byznysu USA odpútaním pozornosti iným smerom? Čo je v skutočnosti za spustenou oponou?
My sa domnievame vo víťazstvo rozumu, v šťastný koniec tejto drámy, aby sme spokojne mohli osláviť príjemný večer inými myšlienkami.
Doplňuji:
prepáčte, prosím, chybu" „Kto riadi aktérov tejto, prísun rekvizít, i emécie divákov…“
správne má byť: „Kto riadi aktérov tejto tragédie, prísun rekvizít, i emócie divákov…“

Dlhoročná prax ma naučila,
ak chcem niečo schovať,
upriamim pozornosť inde,
hodi trblietku,
upútaj zrak i myseľ,
predvádzaj svoju ruku pravú,
no však ľavou,
pekne v skryte,
konaj činy nevidené.
Ako na javisku,
vo svetle hraj,
v tme prestavaj,
až zmenou svetla,
zmení sa dej,
i pohľad tvoj
zmení ti myšlienky.

Emefej

Agneta > Putinův předchůdce ve funkci prezidenta byl Medvěděv. Jak jsi přišla na to, že to byl ožrala?

Agneta

Emefej >>> chyba! Šlo o Jelcina. A Medvěděv byla jen Putinova figurka k obejití volebního zákona(kandidace max.2×):D

fcoop

Agneta – připomínáš mi se svými světonázory a rozhledem blondýnu z vtipu:

Zaparkovala jsem auto u supermarketu a stáhla okénka, aby můj mladý labrador měl dost čerstvého vzduchu.
Byl roztažený na zadním sedadle a já chtěla mít jistotu, že tam tak zůstane.
Ustupovala jsem od auta a s namířeným prstem jsem přísně opakovala:
„Zůstaň, slyšíš? Zůstaň! Zůstaň!“
Kousek ode mne parkovala řidička, blondýna. Podívala se na mě jako na idiota a řekla:
„Proč nezatáhnete ruční brzdu?“

Agneta

:DDD

mosoj

Mowlo, mowlo máš plnou hubu keců, ale světové dění jde opačnou cestou.
Koukám že by ti najednou ani velký Mao nevadil . Ano rozhodne Čína. Věděla to již Sybila.
Každý kdo má jenom trochu rozumu vidí jaké jsou to od západu provokace.

anonym

Mosoji – a jo, teď mi to došlo…
LOL
No – „velký Mao“ by mi vadil – naneštěstí pro tobě podobné Čína prostě Rusko ´nepodrží´, ne zadarmo. Resp. Putinovu ´matku Rus´ to vyjde dost draho…

mosoj

Není třeba. Rusko je naštěstí silné dost a dalo to velmi zřetelně najevo. Od soboty je to zpečetěné. Neměl jsi v ničem pravdu. Jinak v OSN vládne Rusko a Čína a to zatím stačí. Ona ta Čína nepodrží ani USA.- Ona chce vládnout sama a to bude teprve problém.

zzzzz

Čína bude MEGA velký problém do budoucna:-(((

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

setapouch

Opravdu věříš, že to Novoruskem skončí? Ať už (byť třeba na oko) nezávislým nebo připojeným k Rusku? Přál bych si to, ale v tomto zkušenost říká buď pesimistou.

mosoj

Na vnitřní poštu mně psát nemusíš. Už tady jeden takový byl a stále o něco žebral.

Fienir

Je dobře, že Rusko podporuje separatisty, kteří nesouhlasí s nelegální ukrajinskou vládou. Kdyby i ČSR v roce 1938 měla takového kamaráda, možná by žádná Mnichovská dohoda nebyla.

Lamalam

Jsi americký provokatér, Rusko přece žádné separatisty nepodporuje, Putin to na setkání v Minsku znovu zopakoval. Chceš snad říci, že je to lhář a že si z celého světa dělá srandu?

Fienir

Není to lhář, jen je nucen lhát, logický diplomatický tah. Nežer tolik ta západní média, pak jsi ovlivněna propagandou.

Emefej

To zní logicky, on není lhář, on lže pod tlakem západu.

setapouch

Chápu správně, že všechny naše vlády od listopadu '89 jsou nelegitimní, protože ta původní vláda byla lidem donucena skončit předčasně? Takže by sem vlastně Putin měl nakráčet a nastolit znovu správný režim.

Fienir

V té době jsem nežil, tudíž nemohu posoudit.

setapouch

Na Ukrajině taky nežiješ. V obou případech máš informace pouze zprostředkované, není v tom rozdíl.

setapouch

Na Ukrajině taky nežiješ. V obou případech máš informace pouze zprostředkované, není v tom rozdíl.

anonym

Fienire – Rusko se v současné době chová jako hitlerovské Německo právě při prosazování Mnichovské dohody.
Bohužel – stejně, jako tehdy Československo, nemá ani Ukrajina dneska ty správné kamarády.

setapouch

Ač to není zrovna košer, dávám palec každému, kdo se obtěžuje odpovědět na mé otázky. Ale dneska to bolí :)

Agneta

Slova „košer“ používají jen Židé… a ti se rádi míchají do věcí (zahr. politiky)…:DDD

Tak kdybych se já teď neobtěžovala, tak by ses nic nedozvěděl, a ode mne se dá, jak známo, leccos dozvědět, za to ručím:DDD
Ale co se dozvíme od tebe?:D

setapouch

Košer používá kdekdo.
A nejde o to, co se dozvíme od tebe, každému je ukradené, co se dozvíme ode mne. Nezáleží dokonce ani na tom, co se dozvíme od Putina (to je teď už jasné). Jediné důležité je, co se dozvíme od EU, USA a Číny.

led

nemáte pravdu, každá informácia, aj tá od „ľudského mravčeka“, je jedným z dielikov veľkého Puzzle ´Život na Zemi´.
„Jediné důležité je, co se dozvíme od EU, USA a Číny.“ to sú len účelovo vybrané informácie, ktoré môžu, ale aj nemusia byť dôležité pre vaše vedomie, ale ich vplyv na vás je, pre tvorcu týchto informácií, dôležitý. A darí sa mu to.

setapouch

„Jediné důležité je, co se dozvíme od EU, USA a Číny.“ znamená, že se uvidí, jak budou dál postupovat. Jde o činy, ne slova.

zzzzz

Je potřeba si uvědomit, že to přišlo ve špatnou dobu, před deseti lety, kdy ekonomika světa fungovala, by bylo možné rozjet i větší sankce. Dnes ekonomika skomírá, je čerstvě po krizi a v mnoha oborech ještě krize neskončila, takže není finančně únosné v sankcích pokračovat:-(((

Je to smutné, ale pro Ukrajinu to dobře nedopadne:-(((

setapouch

Musela by se domluvit EU, USA a Čína na společných sankcích. Krize dolehla i na Rusko, které je navíc po olympiádě hodně finančně vyčerpané.
A bojím se, že když to nedopadně dobře pro Ukrajinu, bude následovat Moldavsko, které už teď je de facto ruské. Který stát bude další? Dopadne to jako po Mnichovu. Jenže teď máme atomové zbraně… Čím dřív Putina někdo zastaví, tím menší nebezpečí pro všechny.

Agneta

Tak „Moldavsko“ tě zajímá???? Už jen kdo mluví o „Moldavsku“ a né o Moldávii je divný…
Moldávie se mohla hned 1990 připojit k Rumunsku, ale nic…tak je nechme spát, zaslouží si to. Nemůžeme se do všeho míchat, je to jejich věc, prostě do EU nechtějí:DD

setapouch

Protože jsem Moldavsko navštívil, tak o něm mluvím tak, jak se o něm mluvit má. A nenechává mě klidným.
Ze stejného důvodu pojedu za pár dní na Ukrajinu (ale raději na západ :) ), abych si mohl udělat obrázek o náladě a smýšlení „domorodců“ sám.
Jestli ti pro tohle přijdu divný, pak fajn, jsem divným rád.

Agneta

Ale brouku, ty jsi odvážný bojovník, a jistě si svedl na kompu nejednu bitvu…DD
Válka tě prostě baví, ve středověku to chlapy taky strašně bavilo, asi to máš v genech:DDD

setapouch

Naopak, válku nechci. Ale „si vis pacem, para bellum“.
Mimochodem, všimla sis, že pojedu na západ? Kdybych si chtěl hrát na hrdinu, nejel bych spíš na jihovýchod? Kdyby ti bylo alespoň osmnáct, mohla bys jet se mnou.

Agneta

Jó na Ukrajinu s tebou mám jet? No to je teda super nabídka:DD>>>Ani za nic!!! Ale na Krym se kouknu, to ano.

zzzzz

A tuto perlu jste už četli? http://www.no­vinky.cz/doma­ci/346432-huml-pad-boeingu-nad-ukrajinou-je-dilem-cia-a-11-zari-taky.html

led

Tieto perly, to sú len účelovo vybrané informácie, ktoré môžu, ale aj nemusia byť dôležité pre vaše vedomie, ale ich vplyv na vás je, je pre tvorcu týchto informácií, dôležitý. A darí sa mu to.
zamýšľate sa, debatujete…

anonym

Zzzzz – Huml a Novinky…
To je kombinace…
;-D

zzzzz

🙂

Si ze mě děláte srandu, jo:-DDD

Minule jsem náhodou koukala na zprávy na Nově, polovina zpráv byla o Rychtářovi a druhá polovina reklama na seriály, tak jsem si řekla, ještě že čtu ty novinky, tam se aspoň něco dozvím:-DDD

Pepa25

Panenko skákavá … A tento web spoluutváří veřejné mínění u nás …

setapouch

Má právo na svůj názor.

setapouch

Agneta: raději si budu kupovat chleba za dvojnásobek a klepat se zimou pod peřinou, než abych chleba fasoval a klepal se zimou v gulagu.
USA také nejsou svatoušci, ale aktuálně je největší nebezpečí právě ze strany Ruska.

Agneta

Aha, takže „ze strany Ruska?“ Tak to jsi asi jediný, kdo to takhle vidí, a my si od tebe nesmíme "zamíchání do konfliktu"nechat líbit. To je tvůj konflikt, a ty si tam běž na Ukrajinu ho urovnávat. Jsi tedy novodobý švejk(100-leté výročí)a půjdeš tam za císaře pána:DDD

setapouch

Před 76zhruba osmi desetiletími lety si lidé také mysleli, že se jich místní šarvátky netýkají. Ať si Španělé sami dají po hubě (připomínám legii Kondor), Habeš byla daleko, a (tenkrát ještě) pan Hitler se spokojí s málem. Vždyť jim na to dal slovo.

Agneta

Ale o čem to stále mluvíš? Kdo tě naučil ty Rusy tak nenávidět? Teď je jiná doba, já taky vím, že Putin pracoval u KGB, ale jeho minulost nemá s jeho úspěšnou politikou nic společného. Tebe štve jen to, co Ameriku, a USA si může trhnout jen nohou, a starat se o svý. USA to přehání, a jednou na to doplatí. Až se stanou obětí atomového zásahu, tak se o to zasloužili jen sami, a už teď to vidím, pokud se u nich něco nestane s tou skutečnou vládní klikou, co je v pozadí a hýbe loutkama jako Obamové.

setapouch

V USA je jakási kontrola vlády. V Rusku je jen Putin.

Agneta

Rusko je jiné. Nemůže tam kdejaký „Ochorenko“(ten oligarcha, co si odseděl 10 let, tak nějak se jmenoval)zavádět demokracii, to by dopadlo…Putin je tam potřeba.
sepa>>>doporučila bych ti se zabývat tím, proč se USA s Ruskem rozhádalo pár let poté co přišel Putin, a co na říkalo Rusko. A ten konflikt teď eskaluje. Naštěstí má Rusko atomovou výzbroj – nebylo-li by tomu tak, už by se něco dělo-na úkor Ruska, koukni na Sadama, Gadáfího, Asada, Mubaraka…a ty to měli tvrdě a pevně pod kontrolou :DDD

Agneta

Doplňuji: Chodorkovský (Jukos)