Super guy

Co jsou to vlastně skinheadi?

Odpovědi
Speed77

Holohlaví. Skin je kůže, head hlava. Nemají na hlavě vlasy, jen holou kůži.
Jinak se to taky užívá pro lidi, kteří žijí konkrétním životním stylem podle konkrétní kultury. Hlavu si většinou sami vyholují.
Taky hanlivě označení pro nějaký gang, grázly, kteří mají holou hlavu.

ten který je

Počátek této subkultury sahá do 50 let min.století.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Skinhead

Gus_Fring

Původně nebyli politicky orientovaní a byli proti rasismu, ale v dnešní době je tomu jinak. V Čr hlavně kvůli skinheadům a hudební skupině Orlík.

Jsou to partičky či gangy, mají vyholené hlavy, nosí či nosili boty Dr. Martens a bombery. Orlík byl hodně vlastenecký, protikomunistický, ale bohužel i rasistický. Jsou často zaměňováni s neonacisty, ale Orlík dokonce nazpíval píseň Faschos, která je proti fašismu. Opěvují Česko.

Ale druhů skinehadů je hodně, někteří mají velice blízko k neonacismu, jiní jsou naopak antifašisté a komunisté. Ale snad všechny spojují rvačky a alkohol…

marci1

Skinheadi jsou ohořelí pankáči. 🙂

„Mamut prochází pralesem a najednou ho přepadne stádo mladých slonů. Sloni ho zmlátí, dokopou a odejdou. Mamut se zdvihne, otřese se a zanadává: "Hnusní skinheadi!“ 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

První případy byly mezi Indiány – přeživší skalpovaní.