Avatar uživatele
štamgast

Co je zdravější a lepší pro náš organismus?

Probudit se a hned vylézt z postele nebo se ještě 10–15 minut probouzet?
Doplňuji:
Tak já se ptám z důvodu, že dnes jsem hned po probuzení vylétl z postele a pak mě do oběda bolela hlava, dělá mi to vždy, když to takhle udělám, ovšem když se ještě 10 minut převaluju, tak se mi to neděje.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? petka, hanulka11, hanny 2, Pájo, briketka10 před 4466 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Zdravé je to, co každému konkrétnímu člověku vyhovuje (každý má své vlastní biorytmy, které se mohou měnit během roku – v závislosti na ročním období). Někdo je schopný po otevření očí ihned vstát a začít fungovat, někdo se probouzí pomaleji.

Doplňuji:
Samozřejmě s přibývajícími léty se má vstávat pomaleji… protože pokud ráno zprudka vstanete (vyskočíte z postele), může se Vám chvilkově odkrvit/nedokrvit mozek a hrozí i pády („zamotá se hlava“).
Pokud si tedy dobu vstávání/probouzení můžete určovat sám.

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jsem přesvědčen a na svém těle cítím, že pro mne by bylo nejlepší a nejzdravější nevstávat vůbec. V reálu mi však tato životospráva zřejmě činila značné potíže.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Každý to máme jinak, tělo si samo řekne 🙂. No a pokud někdo musí do práce a potřebuje to delší vstávání, dá si budíka předem..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Když se probudíš, můžeš vstát.
Někomu to trvá 10–15 minut 🙂

Nejhorší je vyskočit a pak zjistit že něco nefunguje, taky se nerozjíždíš na dvojku a se studeným motorem.

Hlava mě také bolí, někdy je mi zle až do večera díky včasnému a radostnému probuzení.
Teď se mi osvědčuje ráno vypít sklenici teplé slané vody.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Já když se probudím,tak se nejdříve ujistím,že se ještě jedná o život pozemský.No,a protože to tak zatím je,tak vyskočím,a,s chutí si užívám dalšího pozemského dne. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

prosím tě co je vlastně dneska zdravé…

já se probudím a mohu hned fungovat
manžel se probudí a rád se ještě protahuje a nefunguje ani za 1/2hodiny
prostě každý jsme jiný…

ale myslím, že se nemá rovnou vyskočit .....

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Já to mám podle počasí. Když leje a peklo slaví veselku, nemůžu se z postele za žádnou cenu vydrápat. Jakmile je teplo a sluníčko – jsem
hned v bazénu!
Násilné vyskočení spolu s budíkem mi ale zavání šokem a stresem a to pro organismus určitě nic dobrého není – přesně jak popisuješ! Ale znám takové typy, které musí hned vstát, protože z té protahovací čtvrt hodinky je většinou zaspávací hodina – takže si nastavují budík o hodinu dřív.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hippeace

myslím že je lepší vstát hned ale pomalu, nevylítnout z postele. Z vlastní zkušenosti – nejdříve jsem se po zazvonění budíku válela v posteli tak 5 minut po roce to přešlo na půl hodiny a nic mě nedonutí vstát dokud si nedám tu půlhodinku v posteli navíc :/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek