paul1

Co je to za pojem „generace Z“?

Co je to generace „Z“ ? Sem tam potkám výraz „generace Z“. Co to znamená? Doufám, že to nemá souvislost s děním na východě. 🙂

https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/anglic­ke-slovo-roku-rizz-situationship-swiftie.A231204_152­048_zahranicni_va­jo

Nejlepší odpověď
Ametyst

Narodili se zhruba mezi roky 1996 a 2009. Nejstarším z nich je letos 27 let, což znamená, že právě teď začínají ovlivňovat pracovní trh. Neznají svět bez internetu, digitálních technologií a youtuberů. A ve svých rukou mají kromě smartphonů i naši budoucnost.

Další odpovědi
da ny

„Sněhové vločky“, generace Z
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Generace_
Generace Z se chce bavit, zároveň ale touží po úspěchu a moci
https://www.no­vinky.cz/clanek/ze­na-vztahy-a-sex-generace-z-se-chce-bavit-zaroven-ale-touzi-po-uspechu-a-moci-40434409
Těm nejstarším je kolem 28/27 let.
Odborníci z MU v Brně spolupracovali s Nory na výzkumu, „jak na ně“.
Týká se to zejména studentů na VŠ. Zásadně ignorují vyučující, písemná zadání, testy. Vše si přece najdou na internetu, až to budou potřebovat.
Oblíbení jsou vyučující, kteří umí hodinu /přednášku „prošpikovat“ něčím zajímavým, vtípky, senzacemi i z jiného soudku. Ty vezmou na milost 😉
„Potřebují“ jiný přístup (jinak by málokdo vůbec dostudoval).
Chtějí žít a užit… s ničím se moc nemažou.
Jsou to otroci sociálních sítí.

„Zhýčkaní, věčně nespokojení, s přehnanými finančními požadavky, obřími očekáváními i ambicemi. Nejmladší generaci na trhu práce provází řada předsudků a mýtů.“

„Nejmladší generace ve větší míře (40 %) uvádí, že je pro ni výše finanční odměny za práci na prvním místě, ale stejně klíčové jsou i další věci, třeba tvořit něco užitečného a přínosného.“
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/fakta-zpovykana-generace-z-pruzkum-ukazal-ze-je-v-praci-spokojena-240521

.anonym.....

Dobrý den, generace Z je rozdělení lidí podle roků narození takže generace Z jsou lidi narozeni v rocích 1996 a 2009 jsou tu i jiné já bych měla být už generace alpha ale někde jinde mi to říká že jsem generace Z také. doufám že vám toto pomohlo.

zjentek

Ametystík, napočítal jsem 27, těm nejstarším 🤷‍♂️, ale znáš to, já jsem zjentek, klidně může být všechno jinak 💁‍♂️